Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Havel a NATO

Ivo Bubeník

Tak aby bylo jasno. Z tohoto archívního materiálu nebudou mít radost ani bývalí disidenti či chartisté ani dosud naivní obdivovatelé a novináři modly zvané Havel. Natož všichni poskoci Ameriky v ČT. Jde o překlad záznamu o jednání Bush- Havel. Na začátku roku 1990 šlo o velmi rychlý obrat od listopadových předprezidentských slibů nevstupovat již do žádných vojenských paktů.

Přesto V. Havel republiku do jiného chomoutu – NATO dotlačil. Brzy bude tedy jak se stále dokola mektá ve zpravodajství ČT další „ významné výročí“ skvělého režimu.

  • havel-a-nato
  • havel-a-nato
  • havel-a-nato
  • havel-a-nato
  • havel-a-nato
  • havel-a-nato

 

(NATO, zrozené původně britskou iniciativou již v roce 1947 proti SSSR a propagující již tehdy globální správu má v současnosti nejméně 800 vojenských základen zhruba ve 100 zemích, řízených ovšem dnes Pentagonem, „proti komu asi?¨)

 

Memorandum of conversation between Vaclav Havel and George Bush in Washington.

1990-02-20

Zdroj:

George H.W. Bush Presidential Library, Memcons and Telcons

Záznam o konverzaci mezi Václavem Havlem a Georgem Bushem ve Washingtonu.

Tyto rozhovory by se daly nazvat „vzděláváním Václava Havla“ [10], protože disident a bývalý prezident Československa navštívil Washington pouze dva měsíce poté, co ho Sametová revoluce vynesla z vězení na Pražský hrad. Havel si během projevu 21. února na společném zasedání Kongresu užíval ovací ve stoje a vedl rozhovory s Bushem před a po kongresovém vystoupení.

Novináři již citovali Havlovu výzvu po rozpuštění obou bloků studené války, jak NATO, tak Varšavské smlouvy, i stahování vojsk, takže Bush využil tuto příležitost a poučil českého vůdce o hodnotě NATO a jeho zásadní roli jako základu pro přítomnost USA v Evropě.

Přesto Havel ve svém projevu ke Kongresu dvakrát zmínil naději, že „Američtí vojáci by neměli být odděleni od svých matek“ jen proto, že Evropa nemohla udržet mír, a vyzval k „budoucímu demokratickému Německu v procesu sjednocení“ do nové Panevropské struktury, která by mohla rozhodovat o vlastním bezpečnostním systému. “ Poté však bývalý disident opět mluvil s Bushem a dostal jasný vzkaz. Havel uvedl, že by mohl být nepochopen, že rozhodně viděl hodnotu angažovanosti USA v Evropě. Bush naopak následně povýšil možnosti Amerických investic a pomoci, za předpokladu větší Československé spolupráce v této oblasti.

P.S.

Skvěle Západem i Sorosem placený disident, ex-komunista, ( již v roce 1987 čs.zednáři vybraný na prezidenta) přeběhl a stal se doslovným sluhou globální elity a zločinného NATO. Ocenění, pozvánky, medaile a 100 tisícové odměny (samozřejmě v dolarech) se jen sypaly. Proto posluhoval nadnárodním živlům celých 10let. A zdá se, že agent Vondra oprašuje staronové snahy.

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře