Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Trumpův inaugurační projev vyděsil západní média

Hodnocení uživatelů:  / 9
NejhoršíNejlepší 

Západní média označila projev prezidenta Donalda Trumpa na inauguraci za „zlověstny“ a „pochmurný“.
„Prezident Donald Trump vystoupil, podle názoru historiků a autorů projevů, s jedním z nejzlověstnějších inauguračních projevů v historii, kdy se obracel ke standardním tématům jeho kampaně o úpadku Ameriky a paralelně s tím se prezentoval jako ochránce „zapomenutých mužů a žen této země," píše The Wall Street Journal.

Noviny The Washington Post označují vystoupení na inauguraci za „prudké a kruté". „Donald Trump zahájil své prezidentské období prudkými a krutými slovy o podlomeném národě, který velmi potřebuje odvážné, okamžité činy. Přetrhl více než dvousetletou historii inauguračních projevů", nový prezident dal všem najevo, kdo to ještě nechápou — toto bude úplně jiné prezidentství," píší noviny.
The Huffington Post zmiňuje, že řeč Trumpa vyzněla tak, jako by to byl vojenský převrat. „Pátek byl triumfální den pro nového prezidenta — ale podle jeho hněvivého, konspiračního projevu to není poznat," říká autor a dodává, že odstoupení Trumpa od norem bylo očekávané a jeho slova šokovala všechny.

  • trumpuv-inauguracni-projev-vydesil-zapadni-media

The New Yorker upozorňuje na to, že nový prezident nepřipomněl ani „oběti, které byly složeny našimi předky", ani duch Ameriky, ani o jejích hodnotách.

„Bylo to pochmurné vystoupení. Amerika, kterou Trump popsal, je naplněna oběťmi: chudoby, kriminality band a feťáků, zrezivělých závodů, které jsou poházené po celém území země," stojí v článku.

Noviny Politico zase upozorňují na to, že Trump nechal v řeči Evropu „mimo", a tím dal najevo, že ta se nyní bude muset spoléhat pouze na sebe.

„Pokud se Trump snažil Evropu varovat, tak se mu to podařilo," zmiňuje autor a píše dále reakce některých evropských politiků.

„Nepřátelská inaugurační řeč. My nemůžeme prostě sedět a doufat v podporu a spolupráci ze strany USA. Evropa musí vzít svoji budoucnost a bezpečnost do svých rukou, — napsal na své stránce na Twitteru Guy Verhofstadt, bývalý premiér Belgie, prezident Aliance evropských liberálů a demokratů.

Na sociálních sítích také upozornili na to, že Trump ve své řeči fakticky citoval Banea — zloducha ze světa DC Comics. Ve filmu Temný rytíř povstal říká hlavní záporák: „Dnes navracíme vládu vám — národu". Trump skutečně pronesl tuhle frázi téměř slovo od slova.

V řeči prezident obvinil „nevelkou hrstku lidí" ve Washingtonu z kontrole nad těmi nástroji, které přinášejí moc a prohlásil, že 20. ledna roku 2017 vstoupí do historie jako den, kdy obyčejní Američané znovu získali vládu nad svojí zemí a slíbil, že se bude soustředit hlavně na problémy Ameriky.

zdroj:https://cz.sputniknews.com/svet/201701214576799-zlovestny-inauguracni-projev-Trump-zapadni-media/

---------------------------------------------------------------------------

TRUMPŮV INAUGURAČNÍ PROJEV

„Lidé celého světa, děkuji vám,“ zahájil svůj projev Trump. Svému předchůdci Baracku Obamovi také poděkoval za hladké předání moci. „My, občané Ameriky, navrátíme slib všem velkým lidem. Společně budeme určovat směr Ameriky i celého světa. Ano, v cestě budou stát překážky, ale my to dotáhneme do konce.“

Dnešek je výjimečný, nepředáváme moc z jedné administrativy druhé, ale bereme moc Washingtonu a vracíme ji do rukou lidu. Příliš dlouho prosperovaly malé skupiny a politici, ale zavíraly se továrny a mizela pracovní místa, takže lidé se dobře neměli.

 

Tohle je váš den, vaše oslava. A Spojené státy americké jsou vaše země. Dnešní den vstoupí do dějin jako den, kdy se lidé opět stali vládcem národa.

Dnešní slib je slib všem Američanům. USA podporovaly ostatní armády, zatímco americká živořila, chránily cizí hranice, ale vlastní ne. Miliardy dolarů prý byly utráceny v zahraničí, zatímco americká infrastruktura stárne. To je ale minulost, dnes hledíme pouze do budoucnosti.

Každé rozhodnutí, které se bude týkat obchodu, daní, imigrace a zahraniční politiky se bude dělat tak, aby prospívalo Američanům.  Ochrana povede v větší prosperitě a větší síle. Nikdy vás nezklamu, budu za vás bojovat. Amerika znovu začne vyhrávat a bude vyhrávat, jak ještě nikdy předtím.

Naši lidé začnou znovu pracovat, už nebudou na dávkách. Vystavíme naší zem naší prací. Vytvoříme nová pracovní místa, ochraníme hranic a obnovíme bohatství. Každá země musí mít na prvním místě starost sama o sebe.

Cílem USA bude vymýcení terorismu. Spojíme svět v boji proti radikálnímu islámu. Chrání nás skvělí muži a ženy naší armády a policie. A to nejdůležitější je, že nás bude chránit bůh. Musíme mít velké cíle, a ještě větší sny.

Čas planých řečí je pryč, přichází hodina činů. Nedovolte nikomu, aby nám říkal, že to nedokážeme, žádná výzva není tak velká, aby ji Amerika nedokázala zdolat. Ať jsme černí, bílí nebo hnědí, všichni krvácíme stejnou krev patriotů.

Společně znovu vytvoříme silnou, bohatou hrdou a bezpečnou Ameriku. Společně vrátíme Americe její velikost......Bůh žehnej Americe.


Zdroj: http://zahranicni.eurozpravy.cz/amerika/180245-pocinaje-dneskem-bude-amerika-vzdy-na-prvnim-miste-slibil-trump/

 

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Komentáře  

#2 damirr@volny.cz 2017-01-23 06:42
Jen doufejme, že Trump bude dodržovat slib daný americkému národu i celému světu. Nechť ho chrání tato planeta před nepřáteli skutečné demokracie.
#1 jelvl@seznam.cz 2017-01-22 14:45
Vše řekl tak jak by to měli říkat naši hlupáci v naší vládě

Facebook komentáře