Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Trump chválí Putina za jeho politiku vůči Ukrajině a prohlubuje schizma mezi republikány

Bývalý americký prezident chválil ruského prezidenta v době, kdy jeho strana tlačí na Bidena, aby rázně reagoval proti Moskvě.

Zatímco republikánští vůdci Kongresu naléhali na amerického prezidenta Joea Bidena, aby jednal důrazněji a odsoudil Vladimira Putina za vyslání vojáků na Ukrajinu, bývalý prezident Donald Trump ocenil styl politiky ruského vůdce.

  • trump-chvali-putina-za-jeho-politiku-vuci-ukrajine-a-prohlubuje-schizma-mezi-republikany

Na jedné straně jsou tradiční zahraničněpolitičtí jestřábi, kteří prosazovali více konfrontační postoj s ruským prezidentem, a na druhé straně „trumpistická“ frakce, která vyjádřila určité sympatie k ruské taktice.

"To je skvělé. Putin prohlašuje velkou část Ukrajiny za nezávislou," řekl Trump v Konzervativním podcastu. "To je úžasné".

"Máme tady kluka, který je velmi chytrý. Znám ho velmi dobře. Velmi, velmi dobře," dodal.

"Putin teď říká: 'Je to nezávislé', velká část Ukrajiny. Řekl jsem: 'Jak chytré to je?' A jde dovnitř jako mírotvorce,“ řekl Trump a žertoval, že vojenské síly rozmístěné v Rusku pošle na hranici USA s Mexikem, aby kontrolovaly migraci.

Bývalý republikánský prezident, obviněný demokraty, že prezidentský úřad vyhrál s pomocí ruských hackerů, ve svém rozhovoru prozradil, že Putin měl vždy na mysli Ukrajinu.

"Vidí tuhle příležitost. Věděl jsem, že vždycky chtěl Ukrajinu. Mluvil jsem s ním o tom. Řekl jsem 'to nedokážeš, neuděláš to', ale viděl jsem, že to chce.

"Mluvili jsme o tom do hloubky.“ poznamenal o svých rozhovorech s ruským prezidentem.

https://www.ambito.com/mundo/putin/trump-elogia-sus-amenazas-ucrania-y-profundiza-el-cisma-los-republicanos-n5378773

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře