Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Trump by měl nechat vybombardovat Pentagon nebo raději rovnou Bílý dům

Na Novinkách.cz dnes vyšel zajímavý článek s názvem "Ani Hitler nepoužil plyn jako Asad, řekl Trumpův mluvčí. Na Cyklon B zapomněl....."

Celý článek ZDE: https://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/434897-ani-hitler-nepouzil-plyn-jako-asad-rekl-trumpuv-mluvci-na-cyklon-b-zapomnel.html

Po přečtení článku mě okamžitě napadl následující komentář. A věřím, že ani naši čtenáři si své komentáře nenechají pro sebe. 

Komentář CFP:

Na tiskové konferenci přítomní američtí novináři mluvčího Bílého domu Seana Spicera sice za toto tvrzení hned "zfackovali" Hitlerovým holokaustem, ale jaksi zapomněli poznamenat, že rovněž USA s oblibou používá chemické zbraně (např. Vietnam, Irák-Falúdža) a už vůbec snad netřeba připomínat to, že jako jediná země na světě použila jaderné zbraně proti civilistům.

Trump by tak okamžitě měl nechat vybombardovat Washington.  

Mimochodem chtěl bych vidět hereckou etídu "ministra obrany" Stropnického, rozhořčeného nad použitím chemických i jaderných zbraní USA proti Japonsku, Vietnamu či Iráku po přečtení následujících článků.

 

 

  • trump-by-mel-nechat-vybombardovat-pentagon
  • Oběti fosforových bomb použitých americkou armádou.
  • Oběti fosforových bomb použitých americkou armádou.
  • Oběti fosforových bomb použitých americkou armádou.
  • Oběti fosforových bomb použitých americkou armádou.

Američané použili ve Fallúdže chemické zbraně

(Článek ze dne 09.11.2005)

Americké jednotky nasadily v Iráku v listopadu 2004 chemické zbraně - bílý fosfor, napalm a zřejmě i kombinace obou látek. V obrovském množství je použily proti civilistům v iráckém městě Fallúdža. Informovala o tom italská veřejnoprávní televize RAI.


Reportáž s názvem "Fallúdža: utajený masakr" se odvolává na očitá svědectví místních obyvatel i amerických vojáků. V dokumentu byly také zveřejněny záběry mrtvých těl civilistů - mužů, žen i dětí. Zápalné bomby s bílým fosforem spálily jejich těla v některých případech až na kost. 

"Vím o tom, že byl použit bílý fosfor," prohlásil Jeff Englehart, bývalý člen americké 1. pěší divize. "Slyšel jsem rozkaz, abychom dávali pozor, protože budou ve Fallúdže používat bílý fosfor. Ve vojenském žargonu se tomu říká Willy Pete. Fosfor pálí lidské tělo, rozpouští lidské maso až na kost. Viděl jsem spálené mrtvoly žen a dětí. Fosfor vybuchne a utvoří mrak. Se všemi, kdo se vyskytují do vzdálenosti 150 metrů, je konec." 

V dokumentu vypovídal také irácký biolog Mohamad Tareq al Deraji: "Na město se snesl déšť ohně, lidé začali hořet, nacházeli jsme lidi s podivnými zraněními, těla spálená, ale jejich oděvy neporušené." 

Jako důkaz italská televize publikovala desítky otřesných fotografií. Mrtvoly, z nichž některé leželi v ložním prádle v postelích, měly nedotčený oděv, jejich kůže však byla zcela rozpuštěná nebo karamelizovaná. 

Mluvčí americké armády v Bagdádu prohlásil, že si na nasazení bílého fosforu při ofenzívě ve Fallúdži nevzpomíná. 

O následcích způsobených zakázanými fosforovými granáty ve Fallúdže referovali už koncem minulého roku někteří novináři. Americká vláda na to reagovala prohlášením: "Fosforové granáty nejsou zakázány. Americké jednotky jich ve Falludže užívaly minimálně, za účelem osvětlení. Byly stříleny do vzduchu za účelem osvětlení nočních postavení nepřítele, nebyly stříleny na nepřítele." 

Ženevká konvence z roku 1980 používání zápalných bomb proti civilistům zakazuje. USA však protokol k této konvenci odmítly podepsat. 

Na zprávě o krvavé misi US Army ve Fallúdže pracovala letos v únoru novinářka Giuliana Sgrenová, která byla později zajata. Při jejím osvobozování zahynul agent italské tajné služby Nicola Calipari. Toho zastřelili američtí vojáci. Obětí však měla být zjevně Sgrenová. 

Kromě bílého fosforu američané v Iráku vyzkoušeli také zápalnou bombu Mark 77, což je nová, vylepšená forma napalmu. Při invazi v roce 2003 byly tyto bomby schazovány na vojenské cíle. 

TV archiv:
Islámské noviny (Video sekvcence z reportáže RAI, 1,49 MB)
RAI (Video sekvcence z reportáže RAI, 46 MB)
ČT (RAI: USA použily chemické zbraně)

Fotografie fosforem usmrcených lidí ve Fallúdže: RAI (Galleria fotografica) - viz. fotogalerie


    
Zdroje:
RAI (Inchiesta)
Britské listy (09.11.2005, Americké jednotky "užily při útoku na město Fallúdža chemických zbraní")
Pravda.sk (08.11.2005, USA vraj použili v Iraku zakázané zbrane)
Zvědavec (10.11.2005, Masakr ve Fallůdži rok poté: Důkazy o použití chemických zbraní)
Independent (08.11.2005, US forces 'used chemical weapons' during assault on city of Fallujah)
Novinky (08.11.2005, Itálie: USA použily ve Fallúdži bílý fosfor)
iHNed.cz (09.11.2005, Použili američtí vojáci v Iráku chemické zbraně?)
ČT 24 (08.11.2005, Američané prý použili v Iráku chemické zbraně)
La Repubblica (07.11.2005, "Fosforo bianco contro i civili" - Cosi gli Usa hanno preso Falluja)

---------------------------

Agent Orange 

Chemické defolianty, látky, které ničí vegetaci, byly použity proto, aby znemožnily vietnamským silám ukrývat se v bujné vegetaci a aby ochromily zásobování severovietnamských vojáků v jižních oblastech.
 
Přibližně třetina z 1,5 milionu hektarů, na kterých byl aplikován herbicid, byla postříkána více než jednou a cca 52 000 ha bylo postříkáno více než 4 krát. Postřik byl aplikován na vnitrozemské lesy, obdělanou půdu (za účelem zničení úrody) a pobřežní mangrovové lesy.
 
Dodatečně se přišlo na to, že Agent Orange je kontaminován vysoce toxickým a v životním prostředí velmi stabilním dioxinem, jehož poločas rozpadu se v přírodních podmínkách měří na desetiletí. Agent Orange byl směsí 2,4‑D (zkratka pro 2,4 dichlor-fenoxy octovou kyselinu) a 2,4,5‑T (zkratka pro 2,4,5 trichlor-fenoxy-octovou kyselinu). Dioxin (TCDD: 2,3,7,8 tetrachlor-dibenzo-para-dioxin) byl prokázán jako kontaminant herbicidní směsi (tato látka vznikala v průběhu výroby 2,4,5‑T). Na rozdíl od látek 2,4‑D a 2,4,5‑T, které se rozkládají poměrně rychle (v průběhu měsíců), je dioxin stabilnější a v životním prostředí přetrvává celá desetiletí.
 
Téměř každý, kdo zažil vietnamskou válku, vypovídá o mléčné mlze, jak se Agent Orange často popisuje. Okamžité symptomy po kontaktu zahrnují zahleněný nos, zanícené oči, nevolnost, dýchací potíže, závrať a kožní vyrážky. Stromy ztratily listí během tří až pěti dnů a ovoce se rychle zkazilo. Výrobci chemikálií tvrdí, že Agent Orange není toxický pro ryby, zvířata a lidi. Přesto většina svědků tvrdí, že po postřicích Agentem Orange nacházeli umírající či již mrtvá zvířata—žáby, krysy, hady a dokonce divoká prasata v lese.

U lidí dioximy způsobují vážná chronická onemocnění, předčasná úmrtí, vrozené tělesné vady, u žen opakované potraty.
 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 damirr@volny.cz 2017-04-12 08:44
Zatím je jasné, že bílé přilby(zástupce CIA) v Sýrii aranžovaly děti a pak je fotografovaly jako " mrtvé po sarinu". Takže samá lež ze strany USA a Trump zřejmě poslouchá idioty z Pentagonu.
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře