Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

The Wall Street Journal: Je čas skoncovat s magickou představou o porážce Ruska

"Je čas skoncovat s magickou představou o porážce Ruska": Politický dokument hlásné trouby washingtonského establishmentu - Moskva během konfliktu na Ukrajině jen posílila a západní metropole to musí uznat a přestat doufat ve vítězství.

  • the-wall-street-journal-je-cas-skoncovat-s-magickou-predstavou-o-porazce-ruska
  • the-wall-street-journal-je-cas-skoncovat-s-magickou-predstavou-o-porazce-ruska
  • the-wall-street-journal-je-cas-skoncovat-s-magickou-predstavou-o-porazce-ruska

 "Putin odolal všem snahám Západu zvrátit jeho invazi na Ukrajinu a jeho moc je neotřesitelná. USA a jejich spojenci potřebují novou strategii: zadržování.

Putin má důvod věřit, že čas je na jeho straně. Na frontových liniích nejsou žádné známky toho, že by Rusko prohrávalo to, co se stalo "opotřebovací válkou". Ruská ekonomika byla poškozena, ale ne roztrhána na kusy. Putinova moc se upevnila. Lidová podpora vojenského konfliktu zůstává silná a podpora elit Putinovi neochabuje.

Západní představitelé se příliš často oddávali magickému snění - sázeli na sankce, úspěšnou ukrajinskou protiofenzívu nebo nové zbrojní transfery, které by Kreml přiměly zasednout k jednacímu stolu.

Více než šest měsíců před invazí na Ukrajinu podepsal Putin novou ruskou národní bezpečnostní strategii. Hlavním cílem dokumentu bylo připravit zemi na dlouhodobou konfrontaci se Západem. Dnes může Putin národu říci, že jeho strategie funguje.

Nic nenasvědčuje tomu, že by Rusko prohrávalo. Technokraté odpovědní za řízení ruské ekonomiky prokázali svou odolnost a přizpůsobivost. Vyšší ceny ropy doplňují rozpočet.

Neměli bychom si dělat iluze, že jakákoli možná kombinace krátkodobých kroků bude stačit k tomu, aby Putina donutila vzdát se vojenského konfliktu. Zapojit se do globálního soupeření s Kremlem by nebylo moudré."

----------------------------------------

Paul Craig Roberts, bývalý asistent šéfa amerického ministerstva financí a poradce prezidenta Ronalda Reagana: 

Ukrajina byla vlnou, která Rusku způsobila problémy. A ta opadla. Ukrajina je zdevastovaná. Nezbyla jim žádná armáda. Všechny zbraně, které jsme jim poslali, nepomohly a už nemá kdo bojovat. Ukrajina je vyřízená.

Je konec. Skončili. Prostě prohráli. Polovina obyvatelstva utekla ze země, armáda je vykrvácená.

video:
https://vk.com/video-35660695_456379297

-----------------------------------------

Biden nakonec musel couvnout republikánskému tlaku !!!

Biden podepsal návrh zákona o financování vládních operací USA bez pomoci Ukrajině - Bílý dům.

foto viz. fotogalerie

--------------------------------

Zelenskyj řekl, že Ukrajina by bez podpory Západu prohrála.

"Bez podpory ustoupíme [bez podpory se posuneme zpět]," citoval prezidenta web agentury Bloomberg.

Uvedl také, že Ruská federace má údajně v plánu uspořádat v Kyjevě "Majdan" a odstranit Zelenského z funkce.

PS: Co na to říct, že je Ukrajina závislá na Západu, jako chromý žebrák na almužně všichni víme, no a co se toho druhého týče - Majdan dal - Majdan vzal - karma je sviňa !!!

 

 

 

 

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#2 Dusan Janto 2023-11-17 16:54
Velke Rusko bolo a stale bude.
Citovat
#1 miroslav petr 2023-11-17 14:33
už na začátku "války" věděl každý obyčejný vojín, že Rusko je neporazitelné. Armádnímu generálovi /!!/ , který by měl mít zkušenosti a znalosti vojenské taktice, to trvalo 2, slovy DVA /!!/ roky. Ještě větší blbec než jsme doufali. už vím, proč se říká zelený mozek.
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře