Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Stav UNIE Máme-li být upřímní... toto je SKUTEČNÝ stav Unie

Simon Black prostřednictvím Sovereign Research
(přeložil I.Bubeník)

[Pozn. redakce: Toto je Simonův názor na to, co měl POTUS (the President of the United States) říci ve včerejším večerním projevu o stavu Unie.]

Moji kolegové Američané. Stalo se tak trochu tradicí, že prezidenti stojí před vámi během tohoto výročního projevu a tvrdí, že „stav naší unie je silný“.

A v historii našeho národa byly chvíle, kdy toto tvrzení bylo pravdivé.

Ale dnes večer to není pravda. Dnes v noci je stav naší unie otřesný a je stále horší.

Ve skutečnosti se nám všem politikům zdá, že s každým dalším dnem šlapeme na plynový pedál.

  • stav-unie-mame-li-byt-uprimni-toto-je-skutecny-stav-unie

V domácím prostředí nebyla americká společnost takto polarizována přinejmenším od 60. a dost možná od 60. let 19. století. Američané si jdou po krku. A od sálů Kongresu až po skládky toxického odpadu na sociálních sítích jsme všichni ztratili schopnost zapojit se do občanské debaty.

Ve společnosti, která tvrdí, že jí tolik záleží na diverzitě, zůstáváme vůči ideologické diverzitě vysoce netolerantní a vítáme ji výhrůžkami, odsuzováním a cenzurou.

Tato netolerance vedla k extrémní polarizaci… a hluboké krizi důvěry mezi hlavními institucemi. Vládě už nikdo nevěří, a to oprávněněPropaganda, kterou vydáváme, je tak pobuřující, že to hraničí s absurditou... jako když jsem tvrdil, že moje multibilionová legislativa Build Back Better bude stát „nula dolarů“. (BBB- je strategie zaměřená na snížení rizika pro obyvatele národů v důsledku budoucích katastrof)

Nebo když jsem vlastně měl tu chuť podívat se americkému lidu do očí a tvrdit, že naše ponižující stažení z Afghánistánu bylo „mimořádným úspěchem“.Nechápu, jak nás někdo bere vážně. A přesto jsou naši spojenci v médiích vždy připraveni opakovat naše směšné lži, umlčovat každého, kdo je proti nám, nebo je nazývat „popírači vědy“.

Mějte na paměti, že jde o stejná média, která v roce 2020 vybičovala národ do emocionálního šílenství a všechny vyděsila jít ven. Jsou to stejná média, která se spikla, aby ze mě udělali prezidenta. A jsou to stejná média, která jsou po dvou letech mého vedení stále posedlá mým předchůdcem. Není divu, že jim nikdo nevěří.

Kromě těchto společenských neshod a nedostatku důvěry můžeme vidět řadu dalších velkých problémů, jako je prudce rostoucí míra kriminality. Celá generace dětí zaostává ve vývoji vzdělání.

Násilí se zbraněmi, sebevraždy a drogová závislost stále narůstají alarmujícím tempem – což je hlavní známkou vážné pandemie duševního zdraví.

Mohlo něco z toho souviset s našimi zásadami blokování a reakcí na COVID? To se nikdy nedozvíme, protože nikdo nikdy nebude moci tuto otázku zkoumat nebo diskutovat. Ekonomicky náš národ také dostává velmi špatné známky.

Státní dluh neustále roste otřesným tempem a myšlenka mít vyrovnaný rozpočet a žít v rámci možností je nyní vnímána jako „nezodpovědná“. Vaše federální vláda je zcela závislá na utrácení. Prostě se nemůžeme zastavit.

A i když jsem to byl loni, kdo řekl, že pandemie konečně skončila, stále se nám podařilo nashromáždit schodek 1,4 bilionu dolarů… jeden z největších v historii USA.

Vzhledem k tomu, že státní dluh neustále roste a úrokové sazby neustále rostou, vaše vláda brzy utratí více než 1 bilion dolarů každý rok jen na zaplacení úroků. Zvrácení tohoto trendu by mělo být jednou z našich hlavních priorit, ale vaši volení představitelé nadále zakopávají naše kolektivní hlavy do písku a ignorují jeden z největších problémů naší doby.

A abych nezapomněl, svěřenecké fondy sociálního zabezpečení budou během příští dekády plně vyčerpány. Přirozeně ignorujeme i tuto výzvu, i když naruší životy více než 50 milionů Američanů.

Ale to je pro nás jedno, protože jako politici máme svůj vlastní oddělený důchodový systém, který nemá dlouhodobé problémy s financováním. Navíc naše dávky jsou mnohem lepší než ty, které dostáváte vy rolníci ze sociálního zabezpečení, včetně toho, že my politici si můžeme začít užívat štědrého důchodu financovaného daňovými poplatníky ve svých 50 letech.

Ne že by někdo v politice skutečně chtěl odejít do důchodu. Jen se podívejte na všechny peníze, které můžete vydělat!

Rádi předstíráme, že nikdo neprovádí neetické nákupy akcií nebo nemovitostí. Ale namáhal se někdo vůbec zeptat, jak si „velký chlap“ jako já, který je v politice od roku 1970, může dovolit mnoho domů za miliony dolarů? Zvlášť když ještě v roce 2007 bylo moje čisté jmění záporné? Ale to jsem odbočil. Vraťme se k ekonomice –

Kromě našich otřesných veřejných financí stojí za zmínku, že obchodní deficit USA nadále roste a loni dosáhl rekordního maxima.

Také se nám podařilo rozbít dodavatelský řetězec a připravit nejhorší inflaci za posledních 40 let. Všichni odborníci ve vládě a ve Federálním rezervním systému nedokázali předvídat inflaci. Nepodařilo se nám to rozpoznat. Nedokázali jsme to pochopit.

Sám jsem obviňoval inflaci spíše z „korporátní chamtivosti“ než z rozmařilého utrácení a destruktivní měnové politiky. Neustále jsme si nedokázali přiznat, že naše činy měly nějaké důsledky... že upřednostnění viru před vším ostatním – finanční stabilitou, státním dluhem, dodavatelským řetězcem – by mělo nějaké důsledky.

I když bylo bolestně zřejmé, že inflace je hlavním problémem, a já trval na tom, že je to naše priorita číslo 1, vyhodil jsem NULOVÉ lidi, kteří za to byli zodpovědní. Všichni klíčoví úředníci, kteří nás dostali do této šlamastiky, mají stále své zaměstnání. Ve skutečnosti jsem osobně znovu jmenoval předsedu Fedu na druhé funkční období.

Jedním z klíčových faktorů inflace byly rostoucí ceny energií. Ale místo toho, abych dělal rozumnou věc a povzbuzoval americké podnikavé podniky k výrobě více energie, neustále útočím, ponižuji, odrazuji a ohrožuji energetický sektor.

Stručně řečeno, dělám doslova opak toho, co bych měl dělat… což je pro mě skoro stejné.

Věřte tomu nebo ne, mnozí z mých klíčových jmenovaných jsou ještě horší. Do čela Federální obchodní komise – agentury pověřené regulací velkých podniků – jsem si vybral známého aktivistu, který nenávidí velké podniky.

Není překvapením, že moje administrativa neustále vydává protikonkurenční, antikapitalistické politiky, které ještě více brzdí ekonomiku.

Mnoho z těchto politik je uzákoněno tím, že můj tým podniká nepopulární, nedemokratické, neústavní výkonné kroky... jako když se moje CDC (Americká federální vládní agentura, chrání veřejné zdraví) pokusilo kvůli pandemii podřídit celý americký trh s bydlením v hodnotě 10+ bilionů dolarů.

(Kromě toho, CDC si ze sebe udělalo úplný vtip... stejně jako Food & Drug Administration, která by se také mohla přejmenovat na Fauci & Pfizer Administration.)

Naše nezákonné exekutivní akce jsou běžně potrestány Nejvyšším soudem. Přesto se nikdy nepoučíme a pokračujeme ve způsobování ekonomického chaosu prostřednictvím fanatických, protiústavních výkonných akcí.

Konečným výsledkem je, že naše ekonomika nikam nevede. Růst je dole. Spotřebitelské výdaje klesají. Podnikatelský sentiment je žalostný. Investice neexistují.

Nadále trvám na tom, že vše v ekonomice je stále skvělé, protože míra nezaměstnanosti je tak nízká. Ale pokud si přečtete drobným písmem v naší měsíční zprávě o práci, uvidíte, že většina „nárůstu pracovních míst“, o kterém rádi mluvíme, se týká číšníků a barmanů.

Naší jedinou odpovědí na tyto ekonomické výzvy je více regulací, více zákonů a více daní.

Již jsme schválili daň ze zpětného odkupu akcií, kterou nyní já žádám o ČTYŘNÁSOBNOU. Chceme daně z majetku, daně z finančních transakcí, národní daně z prodeje plus mnohem vyšší sazby z kapitálových zisků, daně z příjmu, podnikání a nemovitostí.

Stále vám říkáme lež, že tyto daně budou pouze pro bohaté. Šokující je, že mnozí z vás jsou natolik hloupí, aby nám věřili. Když nic jiného, ​​desítky milionů Američanů budou zvednuty do těchto vyšších daňových pásem jen proto, že jsme nebyli schopni řešit inflaci.

Poslední je hodnocení našich zahraničních věcí. A opět jsme neuvěřitelně slabí.

S opakovanými nájezdy Číňanů jsme prakticky nic neudělali. Naše armáda rok od roku slábne a my tvrdě pracujeme na tom, aby se situace ještě zhoršila.

Naše vojenské vedení nyní upřednostňuje sociální otázky, jako je diverzita a začlenění, před připraveností na misi. Spíše než zajistit, aby naši vojáci a vojáci byli připraveni na válku, místo toho je trénujeme, jak se sprchovat s trans vojáky.

Amerika už nemá výhodu v technologii zbraní. Vojenský nábor je na historickém minimu. A bezpočet mladých lidí už ani nemá nárok na službu kvůli americkému problému s obezitou. (Ale aspoň jsou všichni očkovaní, takže to myslím znamená, že jsou zdraví!)

Celý svět zděšeně sledoval, jakým ostudným způsobem jsme ustoupili z Afghánistánu a předali našemu smrtelnému nepříteli více než 100 miliard dolarů vojenského vybavení – zbraně, útočné vrtulníky, obrněná vozidla – s laskavým svolením amerických daňových poplatníků.

Amerika už nemá v zahraničí stejnou pověst jako kdysi. Nemůžeme ani zabránit Íránu – který se potýká s revolucí, hyperinflací a dalšími – v zapojení se do programu jaderných zbraní. Je to ubohé.Takže shrnuto, moji kolegové Američané, stav naší unie není silný. Je to vlastně úplně žalostné - sračka. Ale je to opravitelné.

Budeme muset výrazně snížit vládní výdaje. A to mluvím o škrtech, které jsou pro většinu politiků a občanů nepředstavitelné, jako je rozsekání celých ministerstev.

Američané se budou muset stát více soběstačnými a zbavit se představy, že by jejich problémy měla řešit vláda. Jste mnohem schopnější utřídit si svůj vlastní život než já.

Budeme muset splnit určité sliby, které jsme vám dali. Okamžitě bude nutné upravit sociální zabezpečení a výrazně zvýšit věk odchodu do důchodu.

Vojenské výdaje bude třeba snížit. I když máme-li být upřímní, ministerstvo obrany plýtvá obrovským množstvím peněz, takže je tu spousta tuku k seříznutí.

Celá vláda bude muset být restrukturalizována na něco MNOHEM štíhlejšího. Mnoho kariérních byrokratů bude muset být propuštěno a nahrazeno zodpovědnými, etickými jednotlivci, kteří vědí, jak efektivně řídit složité organizace.

Ale to bude vyžadovat odvážné, odvážné vedení. A kvůli ničemu z toho se na mě nedívejte. Během mé volební kampaně v roce 2020 média nadále trvala na tom, že jsem měl pověst tvrdého a respektovaného vůdce. Ale ve skutečnosti jsem totální ostuda. Zdánlivě se pokouším někomu podat ruku, bezcílně se toulám po jevišti a říkám ty nejtajnější věci.  Nikdo mě nerespektuje. Ani můj vnitřní kruh ke mně nemá důvěru. Moje průzkumy veřejného mínění jsou hrozné a většina mé vlastní strany chce, abych zmizel. Každý slušný, čestný člověk na mém místě by už rezignoval.

Ale při výběru kandidáta jsem to tak podělal, že pokud odstoupím, můj viceprezident s největší pravděpodobností povede naši zemi ještě horší cestou. Je tak hrozná, že se všichni modlí za mé zdraví na dalších 24 měsíců. To mám za to, že si svůj tým vybírám na základě nepodstatných charakteristik „identity“, místo abych lidi posuzoval na základě obsahu jejich charakteru a hloubky jejich talentu. Minimálně jsem už měl oznámit, že nebudu usilovat o znovuzvolení. Ale bohužel jsem arogantní stavovská děvka, která touží po záři reflektorů. Ve skutečnosti jsem tak plný sám sebe, že navzdory svým strašlivým výsledkům trvajícím šest desetiletí stále věřím, že jen já a já jsem schopen vést tento národ. Takže na žádnou skutečnou změnu stavu naší unie nečekejte. Uvidíme se v předvolební kampani!

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#2 Přemysl Javornický 2023-02-17 20:05
Alespoň víme, co by udělal Trump, kdy mohl. Brzy již bude moci on neho jeho nástupce.
Citovat
#1 Jarda K. 2023-02-14 01:08
Som veľmi rád, že to ide s USAtanskou synagógou plazov a jašterov rýchlo dolu kopcom...Ľudia milujúci mier po celom svete sa len potešia! Ach Pane Bože, daj ich dolu! Ved ani jedno imperium neprešlo cez 250 rokov! A tato sionistická synagoga bude mať 250 v roku 2026! Takže, do 3 rokov skolabuje!!!
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře