Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Spojené státy: Republikáni požadují audit pomoci Kyjevu

Skupina kongresmanů předložila ve Sněmovně reprezentantů v této věci rezoluci. Marjorie Taylorová Greeneová upřesnila, že iniciativa se týká veškeré "vojenské, civilní a finanční" pomoci, kterou Ukrajina dostává.

Skupina republikánských poslanců Sněmovny reprezentantů USA v čele s Marjorie Taylorovou Greeneovou předložila rezoluci vyzývající k auditu pomoci Ukrajině.

Greene na tiskové konferenci prohlásil, že toto opatření by mělo vládu zavázat k odpovědnosti za veškeré financování Kyjeva a za veškerou vojenskou a civilní pomoc.

  • spojene-staty-republikani-pozaduji-audit-pomoci-kyjevu

Kromě toho kongresmanka poznamenala, že Washington financuje rozpočet slovanské země, a ukázala, že na pomoc Kyjevu bylo vyčleněno 11,8 miliardy dolarů, včetně přímé rozpočtové podpory.

"Otázka zní: je nyní Ukrajina 51. státem Spojených států? A jakou pozici má Zelenský v naší vládě? Je to pobuřující a americký lid si zaslouží odpovědi," uvedl politik.

Minulý týden oznámilo americké ministerstvo obrany nový balíček vojenské pomoci ve výši 400 milionů dolarů, který má uspokojit "kritické bezpečnostní a obranné potřeby" Ukrajiny.

Balíček bude mimo jiné zahrnovat rakety pro systémy protivzdušné obrany HAWK, protiletadlové komplexy Avenger a přenosné protiletadlové systémy Stinger, dodatečnou munici pro raketomety HIMARS a 100 víceúčelových obrněných vozidel Humvee.

Toto poslední oznámení zvyšuje celkovou hodnotu zbrojní pomoci Bílého domu na více než 18,6 miliardy dolarů od zahájení ruské vojenské operace 24. února.

Překlad CFP!

Zdroj: https://espanol.almayadeen.net/news/politics/1649585/estados-unidos:-republicanos-exigen-auditar-la-ayuda-de-kiev

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 nowak 2022-11-19 17:06
Takže, připravme se na nejhorší?!!!? Asi jo, ale nikdy nekončí vše podle plánu ZLA! To by si lidstvo uvědomit mělo!!!!
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře