Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Sněmovna reprezentantů USA se nebude zabývat balíčkem pomoci Ukrajině a Izraeli

Sněmovna reprezentantů USA se nebude zabývat balíčkem pomoci Ukrajině a Izraeli, který jí předložil Senát, uvedl předseda Mike Johnson.

▪"Rozhodně ne," odpověděl Johnson na otázku, zda plánuje předložit návrh zákona Sněmovně reprezentantů.

  • snemovna-reprezentantu-usa-se-nebude-zabyvat-balickem-pomoci-ukrajine-a-izraeli
▪  Politico naopak píše: "Demokraté doufají, že se jim 'podaří zahnat Johnsona do kouta' tím, že prosadí procedurální manévr - žádost o absolutorium -, který by jim umožnil uspořádat hlasování o návrhu zákona schváleném Senátem."
 
▪ Návrh na udělení absolutoria je postup, který umožňuje předložit určitou záležitost Sněmovně reprezentantů bez projednání v příslušném výboru. Lze jej podat až poté, co je návrh zákona ve výboru nejméně 30 legislativních dnů.
 
▪ Takový postup však vyžaduje podpisy většiny kongresmanů dolní komory. Demokraté tedy potřebují podpisy některých republikánů.
 
▪ Někteří republikáni vedou s demokraty tiché rozhovory o dalším postupu, ale zatím se k nim žádný republikán výslovně nepřipojil, uvedl server Politico.
 
▪  Vyvstává tedy otázka postupu, jak obejít předsedu parlamentu a vybraný výbor, a musí uplynout nejméně 30 plenárních dnů, aby tato možnost byla možná.
 
 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře