Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Skepse vůči Ukrajině v USA roste

Podle deníku The New York Post roste v USA neochota pokračovat v podpoře Ukrajiny dosavadním tempem. Negativní trend Američanů vůči pomoci Zelenskému chtěl Biden svou návštěvou Kyjeva zastavit.

Možná na chvíli pozvedl uvadlou bojovou morálku banderovců, ale v USA měla Bidenova návštěva Ukrajiny spíše negativní dopad.

Deník New York Post udělal mezi svými čtenáři průzkum, co si mysleli před a po Bidenově návštěvě u Zelenského. Výsledky ukázaly, že po návštěvě vzrostl počet těch, kteří se na rozhodující roli USA v konfliktu na Ukrajině dívají skepticky.

Počet příznivců dalších výdajů a vývozu zbraní klesl. Naopak se zvýšil počet těch, kteří si myslí, že USA již pro Ukrajinu udělaly příliš mnoho.

  • skepse-vuci-ukrajine-v-usa-roste

Popularitě ukrajinského režimu v USA jistě nepomůže ani "zjištění" CNN, konkrétně jejího vojenského analytika Cedrica Leightona, že čisté vody kyjevského odporu kalí některé neofašistické a neonacistické ukrajinské organizace. CNN prostě objevila velké zastoupení nacistů v řadách ukrajinských hrdinů. Pro příznivce Kyjeva v Americe je tato záležitost značně trapná.

Americká povaha je povahou vítězů. Pokud se jim něco přestane dařit, rychle se z toho snaží vykroutit a ještě rychleji na nepříjemnou záležitost zapomenou. Američtí vojensko-političtí stratégové to vědí, a tak se na jaře nebo v létě pokusí Ukrajince zahnat do alespoň jedné další velké a úspěšné ofenzivy. Například ve snaze zmocnit se Krymu nebo ho alespoň odříznout od pevninského spojení se zbytkem Ruska. Ukrajinský prezident a jeho generálové budou mít na jaře nůž na krku: buď vítězství, nebo stažení USA z Ukrajiny ve stylu Vietnamu, Iráku, Sýrie nebo Afghánistánu.

Ale nůž na krku bude mít i J. Biden. Pokud jarní ukrajinská ofenziva selže, bude muset Biden na další působení v Bílém domě zapomenout. A zůstat jen jedno funkční období je v americké historii považováno za neúspěch. jedinou možností, jak zachránit svou pověst, by bylo svést rezignaci na prezidentův zhoršující se zdravotní stav. což by v Bidenově případě nebylo příliš daleko od pravdy...

Zdroj: https://medvedar.blog.pravda.sk/2023/03/04/skepsa-voci-ukrajine-v-usa-rastie/

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře