Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Předzvěst napětí mezi USA a Ukrajinou kvůli ozbrojenému konfliktu

Ve Washingtonu se s blížícími se novými prezidentskými volbami stále častěji ozývají skeptické hlasy ohledně využití americké pokladny na podporu Kyjeva.

Po roce trvání ruské speciální vojenské operace na Ukrajině neshody mezi Spojenými státy a Kyjevem ohledně jejích cílů předznamenávají potenciální ohniska napětí ohledně toho, jak a kdy konflikt skončí.

Podle amerického webu Politico je jedním ze sporných bodů ukrajinská strategie přijatá ve městě Arťomovsk (známém jako Bachmut), které je obklíčeno ruskými jednotkami.

  • predzvest-napeti-mezi-usa-a-ukrajinou-kvuli-ozbrojenemu-konfliktu

Podle vládních představitelů ve Washingtonu by rozhodnutí Kyjeva použít ve městě příliš mnoho vojáků a munice mohlo podkopat jeho schopnost provést v nadcházejících týdnech rozsáhlou protiofenzívu.

Dalším zdrojem konfliktu je frustrace Ukrajiny z dodávek zbraní. Administrativa Joea Bidena posílá na frontovou linii velké množství zbraní a vojenského vybavení, ale Kyjev požaduje mnohem více.

Ačkoli většina Bílého domu chápe potřebu, stížnosti na neustálé žádosti o zbraně rostou a prezident Volodymyr Zelenskyj někdy nedokáže projevit patřičnou vděčnost, píše Politico.

Zatímco podpora Ukrajiny se setkává se souhlasem demokratických i republikánských kongresmanů, malý, ale rostoucí počet zákonodárců a úředníků vyjadřuje skepsi ohledně použití americké pokladny na podporu Kyjeva v konfliktu, jehož konec je v nedohlednu, zvláště když se blíží nové prezidentské volby, poznamenává médium.

Překlad CFP!

Zdroj: https://www.mundo24.info/america-del-norte/presagian-tension-entre-ee-uu-y-ucrania-sobre-el-conflicto-armado.html

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře