Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Novináři prchají z amerického Milwaukee. Když jste bílý, není bezpečné tu žít, tvrdí

Hodnocení uživatelů:  / 5
NejhoršíNejlepší 

Milvaukee je dalším městem, které zasáhly nepokoje černošských obyvatel poté, co policista zastřelil černocha, ozbrojeného kradenou pistolí. Policista byl též černoch, což se například do českého tisku vůbec nedostalo. Odpovědnost se tak hází na bělochy. Skupina černošských extremistů Black Lives Matter nabudila tamní černochy, aby, jako v dalších amerických městech, ničili majetek, zapalovali ohně a rabovali. Při vyhrocených situacích došlo k několika napadením, například k postřelení kolemjdoucího bělocha.

 

 

  • novinari-prchaji-z-americkeho-milwaukee-kdyz-jste-bily-neni-bezpecne-tu-zit-tvrdi

Novinář, jenž je uznávaným právě díky reportážím z prostředí místních nepokojů, žil dlouhodobě v Milwaukee. Jeho tvorba je uznávána a on teď píše:„stěhuji se z Milwaukee, protože pro bělocha není bezpečné tu žít.“ 

O víkendových protestech černoši rozhodně nevyjadřovali podporu svému zastřelenému „bratrovi“, který měl dalekosáhlý trestní rejstřík. Demonstranti nesli transparenty s nápisy „Fuck white people (jebat bělochy)“ a po okolí pokřikovali hesla: „Co tady ti běloši dělají?!“ Reportér na sociálních sítích také popsal, jak viděl jednoho z černochů, který udeřil do hlavy novináře, aby poté podněcoval ostatní, aby napadli další novináře.

Novinář dříve pracoval pro tisk Fusion, v minulých pěti letech reportážemi pokrýval nejrůznější demonstrace, jako například „Occupy Wall Street“ v roce 2011 nebo Ferguson a Missouri o tři roky později. Používal drony, z nichž vysílal přímé přenosy. Jeho rozhodnutí raději odjet zpečetilo, když viděl, jak černoch bezdůvodně střelil bělocha do krku právě přímo během demonstrace. „Když slyšíte, jak dav černochů vylévá svůj hněv na bělochy, vidíte několik napadení a ta vyvrcholí postřelením bělošského mladíka do krku, to je přesně ten okamžik, kdy jsem si já řekl: „tak a teď je čas odejít,“ napsal Pool.

Není však jediný reportér, který má bezpečnostní potíže a strach kvůli své barvě pleti. Jim Darlymple, reportér BuzzFeed musel hlásit pronásledování své osoby. Skupinka mužů jej sledovala v Chevroletu Suburban. Sám Darlymple si není jistý, o co skupince mužů šlo. Vše skončilo dobře a reportér tweetnul, že je v pořádku. Z auta jej však vyprovázel ozbrojený strážník. „Jsem v pořádku, ale jsem trochu roztřesený. Nevím, o co přesně šlo,“ napsal.

Milwaukee je další město, kterého se týká problém zločinnosti černochů a jejich požadavků k naprosté nečinnosti policie. Policisté po celých Spojených státech mají dle novinářů strach bránit se ozbrojeným černochům. Běloši jsou v tuto chvíli v nevýhodě, je milost nečeká a policisté se normálně brání. Mediální masáže o tom, jak je černý zločinec hodný a mámě pomáhal s mytím nádobí, znevažuje celou pověst policie a další černí zločinci pak incidenty využívají k ukájení své touhy po chaosu.

Černošská komunita v USA označuje tamní systém jako produkt zkažené a rasistické bílé většiny. Skupina Black Lives Matter tak nabádá všechny černochy v USA, aby nenávistí k bělochům přispěly ke zhroucení špatného rasistického systému.

zdroj:http://www.stop-multikulti.cz/novinari-prchaji-z-americkeho-milwaukee-kdyz-jste-bily-neni-bezpecne-tu-zit-tvrdi/

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Komentáře  

#2 danpoisel@seznam.cz 2016-08-19 09:57
V médiích má pak běloch potíže s užíváním omamných látek, zatímco černoch je označem jako člen narkomafie, běloch se ocitl nešťastnou shodou okolností na okraji společnosti, černoch je součástí pouličního gengu...
Sami běloši vytváří z těchto etnik to, čím jsou. A nechoďme tak daleko: Francie a jejich severoafrické etnikum, Německo a jejich turecké etnikum. Po 2. světové válce si je přivezli jako nejlevnější pracovní sílu, dnes třetí generace žije na okraji společnosti, vykořeněná....
#1 danpoisel@seznam.cz 2016-08-19 09:56
Sviták,Lavička - máte rozum lidi? To je politika bílého muže. Po staletí otroci, neobčané, segregační politika, sociální vyčleněnost...F aktem je, že ve věznicích tvoří 40% všech uvězněných, přičemž v populaci mají 12% zastoupení. Dalším faktem zůstává, že za stejné delikty jsou černoši trestáni oproti bělochům neúměrně delšími pobyty ve věznicích, nemají prostředky na kvalitní právní služby a ve většině případu jsou i při trestním stíhání a vynášeni rozsudku znevýhodňování před bělochy https://allotherpersons.wordpress.com/2009/11/03/factoid-black-male-incarceration-rate-is-6-times-greater-than-rate-for-white-males/.

Facebook komentáře