Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Neetický impeachment: Prezident USA možná obviněn v rozporu s dobrými mravy.

Hodnocení uživatelů:  / 1
NejhoršíNejlepší 

Požadovat, aby stát, který usiluje o podporu svojí obranyschopnosti, nejprve podnikl kroky, kterými prokáže, že ve své vnitřní politice dodržuje zásady právního státu, tedy mimo jiné ze napomáhá vyšetřeni korupce, to je legitimní!

  • neeticky-impeachment-prezident-usa-mozna-obvinen-v-rozporu-s-dobrymi-mravy

Je to přece tak jasné: Voliči zvolili do čela USA Donalda Trumpa, ten v průběhu výkonu svého mandátu zjistil, že existuje podezření na korupční aktivity osob ve firmě provázané shodou okolnosti s Demokratickou stranou v USA, s důkazy na území Ukrajiny, a proto udělal tu možná nejpřirozenější věc: Zatelefonoval představiteli země, ve které mohou byt důkazy o této činnosti, a požádal jej o pomoc s vyšetřením věci.

Prezident Ukrajiny mohl udělat například to, ze by vystoupil v parlamentu Ukrajiny a v něm apeloval na to, aby zákonodárný sbor interpeloval ministra vnitra v této věci. Protože prezident Ukrajiny se patrně nikterak neměl k tomu, aby této žádosti prezidenta USA vyhověl, tak Donald Trump, jako představitel země od které žádá Ukrajina podporu svojí obranyschopnosti, vyhodnotil situaci patrně přibližně takto: Prezident Ukrajiny sice žádá Spojené státy americké o pomoc v posílení její vojenské síly, avšak nechce být nápomocen vyšetření možného korupčního jednání ve svoji zemi, které - potvrdí-li se - de facto ohrožuje svobodu, a to tím, ze korupční jednání propojené s politiky svobodu ohrožuje vždy, a to už ze samotné podstaty věci.

Považuji za velmi přirozené a za samozřejmě, ze prezident Trump za této situace zvážil možnost pozdržet pomoc vojenskému programu Ukrajiny, až do doby kdy Ukrajina riziko pro svobodu (riziko spočívající v bránění průchodu spravedlnosti neprodleným a řádným vyšetřením možné korupce) představovat nebude, a ze na takovou věc prezidenta Ukrajiny upozornil.

Za této situace považuji postup Demokratické strany v Kongresu USA nikoli za projev státnické moudrosti a za čin v zájmu svobody a demokracie, ale za politikaření.

Autor: Miroslav Gruner

Zdroj: https://gruner.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=739703

Facebook komentáře