Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Konec amerického impéria

Napsal Eric ZUESSE dne 13.12.2022

V současné době mají USA přesně 900 vojenských základen v cizích zemích, kromě 749 základen ve své zemi. Americká vláda tuto realitu minimalizuje a snaží se ji skrýt před veřejným míněním.

Kromě toho, ačkoli se oficiálně odhaduje, že Spojené státy utrácejí přibližně 36 % všech světových vojenských výdajů, ve skutečnosti je to přibližně 50 % světových vojenských výdajů, přičemž dalších přibližně 14 % je hrazeno prostřednictvím jiných federálních ministerstev USA.

Dne 15. listopadu ministerstvo obrany USA oznámilo „Výsledky pátého výročního finančního auditu celého DOD [Department of Defense].

  • konec-americkeho-imperia
  • konec-americkeho-imperia
  • konec-americkeho-imperia

Ministerstvo obrany pozastavilo pátý audit ve své historii, protože nedokázalo vyúčtovat více než polovinu svého majetku, ale toto úsilí je podle jeho finančního ředitele vnímáno jako „moment poučení“.

Poté, co 1600 auditorů prozkoumalo aktiva ministerstva obrany ve výši 3,5 bilionu dolarů a pasiva ve výši 3,7 bilionu dolarů, úředníci zjistili, že ministerstvo nemůže doložit asi 61 procent svých aktiv, řekl v úterý novinářům kontrolor Pentagonu Mike McCord.

Ani New York Times, ani USA Today, ani Wall Street Journal, ani Reuters, ani AP to vůbec neuvedly. Nikdo také nehlásil, že POUZE americké ministerstvo agrese (nebo „obrany“) selhává – a opakovaně selhává – ve svých pokusech o audit.

Všechna ostatní oddělení procházejí audity. Tento pokus, při kterém bylo najato 1 600 nezávislých auditorů, selhal ze stejného důvodu jako předtím: auditorský tým odmítl podepsat zjištění, protože nemůže vysledovat, kam a komu jde většina peněz.

Ale veřejnost neví, jak zkorumpovaná nebo špatná americká armáda ve skutečnosti je; takže přinejmenším od roku 2000 je americkým lidem považována za nejrespektovanější "institucí" ze všech "armáda". Je to velký úspěch v oblasti public relations.

Na světě zbývá jediné impérium: impérium Spojených států a jejich spojenců.

A je založeno na americké zkorumpované armádě. Spojenecká americká média tomu dobře slouží.

  1. prosince 2019 www.TheConversation.coms v řlánku s nadpisem „Proč USA platí tolik za obranu svých spojenců?“ uvedl:

Co za to USA získají?

Spojené státy mají v současné době asi 174 000 aktivních vojáků rozmístěných v zahraničí ve zhruba 140 zemích. Úřad kontrolora ministerstva obrany odhaduje celkové náklady na zámořské základny a rozmístění vojáků na 24,4 miliardy dolarů ve fiskálním roce 2020. Tato čísla obecně nezahrnují náklady na probíhající bojové operace.

Když silnější země poskytují jistotu slabším, dostávají na oplátku nemateriální výhody.

Slabší země může například obětovat kontrolu nad svou zahraniční politikou.

Obětovat kontrolu nad svou zahraniční politikou" znamená být vazalskou zemí nebo "spojencem" imperiální moci. Slouží miliardářům imperiální moci: dává jim kontrolu nad vazalským národem. To je velká "oběť". Imperiální moc má z toho velký užitek. A média slouží k prosazení jejich zájmů. 

Překlad CFP!

Celý článek ZDE:https://orientalreview.org/2022/12/13/end-the-u-s-empire/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 občan 2022-12-14 11:08
No to se má čím chlubit, tahle iluzorní "bašta svobody a demokracie". Fujky
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře