Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Hillary Clintonová: Máme úspěchy, ale… „nejsou vidět“

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

  • hillary-clinton1
V projevu před Výborem pro zahraniční vztahy (CFR) americká ministryně zahraničí Hillary Clintonová dramaticky prohlásila, že nadešla jakási „nová americká chvíle" a že její ministerstvo bude prosazovat americké „globální vůdcovství" mnoha novými způsoby.

Zdůraznila, že USA dosahují „zásadního pokroku" na mnoha frontách, byť vzápětí přiznala, že výsledky těchto snah „ještě nějakou dobu nebudou vidět".

Oním „zásadním pokrokem" je podle všeho míněn nezničitelný americký optimismus ohledně izraelsko-palestinských „mírových" jednání, a to i navzdory tomu, že budování židovských kolonií na palestinském území bude zakrátko obnoveno a rozhovory tak podle všeho zkolabují.

Vedle toho Clintonová nezapomněla zopakovat, že se podle ní Írán stává „vojenskou diktaturou" a že status Íránu coby šíitské teokracie je „bez pochyby" jen „jakýmsi náboženským a ideologickým nátěrem". Ostatně, Hillary Clintonová si během svých dvaceti měsíců ve funkci téma Íránu už naprosto oblíbila - jednou po Teheránu požaduje, aby prokázal, že nevyvíjí jaderné zbraně, pak ho moudře odsoudí za to, že nic takového prokázat nemůže, hned na to vyhrožuje útokem a k tomu coby šéfka ministerstva zahraničí tvrdí, že nevěří v diplomacii vůči Íránu...

 

Facebook komentáře