Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Global Research: Obama nenávidí Rusko

Hodnocení uživatelů:  / 7
NejhoršíNejlepší 

Když by si měl Barack Obama vybrat mezi porážkou islámského extremismu na Blízkém východě a porážkou Ruska, pak by si zjevně vybral tu druhou možnost. Obětuje všechno kvůli své „válce“ s Ruskem, píše kanadský server.

  • global-research-obama-nenavidi-rusko
 

Americký prezident Barack Obama nenávidí Rusko, jeho politika nejen ve vztahu k Ukrajině, ale i k Sýrii, Íránu a dalším státům, je podřízena hlavnímu cíli – oslabit Rusko, píše kanadský server Global Research.

USA jsou přímo posedlé myšlenkou svržení Bašára Asada a připouštějí, že se do rukou ozbrojenců z Islámského státu bojujících v Sýrii, dostanou moderní zbraně, a není to žádná náhoda, píše Global Research. Bašár Asad je spojencem Ruska a hlavním úkolem Obamovy zahraniční politiky je porazit Rusko, nikoli islámský extremismus, píše Global Research. Dokonce i letecké údery Spojených států zasazované pozicím extremistů z Islámského státu v Iráku mají za následek rozšiřování území kontrolovaných touto organizací v Sýrii, soudí server.

Podle jeho mínění je Sýrie klíčem k nahrazení Ruska jako hlavního dodavatele zemního plynu do Evropy. Tento stát je jedinou překážkou na cestě plynovodu z Kataru přes Saúdskou Arábii, Jordánsko a Turecko do Evropské unie, výstavba takového potrubí by umožnila Kataru konkurovat s Ruskem na největším světovém trhu plynu – v Evropě, píše Global Research.

Dříve Obama podporoval Katarem sponzorované Muslimské bratrstvo, to ale dokázalo svou neefektivnost v Sýrii, a teď se tedy USA přeorientovaly na podporu Islámského státu, nad nímž drží ochrannou ruku Saúdská Arábie, domnívá se Global Research.

Ale i v případě Asadovy porážky se může stát pro USA dalším problémem Turecko, protože to už uzavřelo s Ruskem dohodu o dodávkách ruského plynu do Evropy.

Pokud jde o politiku USA vůči Íránu, pak je možné, že se ministru zahraničí Johnu Kerrymu podaří v průběhu jednání s Teheránem najít cestu, jak získat íránský plyn pro Evropu. „Kdyby se Írán obrátil proti Rusku, pak by se změnila pravidla hry“, připouští Global Research. Ovšem dosáhnout podobného cíle cestou barevné revoluce jako na Ukrajině se nepodaří, proti jakékoli transakci s Íránem se aktivně staví na odpor Izrael, zdůrazňuje Global Research.Více: http://cz.sputniknews.com//politika/20150304/41698.html#ixzz3TbrCfv5V

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Komentáře  

#4 damirr@volny.cz 2015-03-09 13:53
Pavel Victorin · Autor nejlepších komentářů · Pracuje ve společnosti PODNIKATEL
JJ - pokud prostřednictvím CFP agitujete pro rozchod ČR s EU a USA a náš opětovný příklon ke Kremlu, jste podle mne buď mentálně v nepořádku nebo příslušníkem prokremelské kolaborantské "páté kolony". V každém případě ale pro sebe již neshledávám žádný důvod k diskutování s vámi.
A tenhle mentálně postižený lidský zmetek, zřejmě uznává jen svoje argumenty, idiot. Victorine, není ti trapně s tvými primitivními příspěvky? Každý rozumný člověk by už dávno skončil se svými blogy i příspěvky. Jen PRIMITIV toho není schopen. Ty sám jsi mentálně postižen. Tak bys neměl pojmenovávat jiné mentálním postižením. Jsi jen zbabělá krysa, tak jak to bylo v příspěvku na lidovkách.
#3 damirr@volny.cz 2015-03-09 08:56
http://www.express.co.uk/news/world/562542/White-House-LOCKDOWN-EXPLOSION-President-family

V USA začíná být "horko" a tak pro začátek asi jen "bouchly kamna". A také dron se chtěl "podívat" na černouška "BU-BU" zblízka.
#2 damirr@volny.cz 2015-03-07 12:36
danepoisel, Victorin neví co je to respektovaná webová stránka, on totiž zná jen ČT 24 a Novu, to je
jeho spásná "flotila" ke které vzhlíží jako ke svému "Bohu" a nic jiného nezná. A tak "čerpá své vědomosti, spíše nevědomosti" z této zprofanované hlásné trouby v celé zemi.
#1 danpoisel@seznam.cz 2015-03-07 11:53
pro pana Victorina:
Global research není žádný méněcenný plátek, ale respektovaná webová stránka. A jen pro zajímavost: podle Google Analytics v lednu 2015 měl tento zpravodajský server 5 157 525 návštevníků a patří do TOP skupiny nejnavštěvovaně jších webů světa.

Facebook komentáře