Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

A je jasno. Politické nadržování v USA: Prozrazena vážná fakta

Po převzetí sociální sítě Twitter miliardářem Elonem Muskem se na mnoha polích strhla bitva o ten správný výklad demokracie, cenzury a blokování uživatelů různých sítí.

Podle některých odborníků se nyní ukazuje, že Twitter sloužil jako platforma pro názory amerických demokratů, zatímco republikáni to měli na této síti složitější.

Podobné „nadržování a ovlivňování“ se prý ale děje na mnoha známých sítích a vyhledávačích a nejen v USA.

  • a-je-jasno-politicke-nadrzovani-v-usa-prozrazena-vazna-fakta
  • a-je-jasno-politicke-nadrzovani-v-usa-prozrazena-vazna-fakta
  • a-je-jasno-politicke-nadrzovani-v-usa-prozrazena-vazna-fakta
  • a-je-jasno-politicke-nadrzovani-v-usa-prozrazena-vazna-fakta
  • a-je-jasno-politicke-nadrzovani-v-usa-prozrazena-vazna-fakta
  • a-je-jasno-politicke-nadrzovani-v-usa-prozrazena-vazna-fakta
 

 

„Tady je vidět, že Twitter cenzuroval na žádost demokratů i soukromé zprávy uživatelů! A vůbec nepochybujte o tom, že takto funguje celý Big Tech,“ dodal ještě s odkazem na skutečnost, že sociální síť Twitter fungovala, předtím, než ji převzal Elon Musk jako platforma podporující v USA tzv. demokraty (Biden) proti republikánům (Trump).

Naznačuje také, že podobně se chovají další společnosti z Big Tech, což je Google, Amazon, Apple, Meta (dříve Facebook) a Microsoft. Tedy že i ony mohou cíleně při jejich používání, např. vyhledávání odkazovat na materiály, které vyhovují jedné straně a upřednostňují její zájmy před jinými. To může platit i při cenzurování, blokování uživatelů apod.

 

 

„To není nic dramatického. Je to dokreslení, jak věci fungují. Řada z nich se věděla,“ dodává ještě Půr a naznačuje, že nejde o překvapivá zjištění a že takto věci prostě fungují.

„Samozřejmě největší sranda přijde, až uvidíme, jak Google manipuluje výsledky vyhledávání a YouTube...“
 
----------------------------------

Na jeho tweet zareagoval mimo jiné i současný europoslanec za ODS Jan Zahradil.

„V USA právě leze na světlo skandál obřích rozměrů. Už je zřejmé, proč liberální levice tak vyváděla, když Musk tu síť převzal,“ naráží Zahradil na vlnu odporu a kritiky, která se spustila poté, co Elon Musk převzal Twitter a začal uvádět do praxe nová opatření a rozhodnutí.

 

 

„Cenzura nepohodlných názorů na politickou objednávku – bohužel přesně o tom sní i mnozí byrokraté v EU. Nejvyšší čas jim vystavit stopku,“ našel europoslanec paralelu i v rámci Evropské unie a vyzval k řešení.

Jeho názor se ale pokusil znevěrohodnit diskutér, který poukázal na vyšetřování, které proti němu vedl Evropský parlament. Ale neuspěl.

„Už mě vyšetřili a kulové zjistili,“ odpověděl mu Zahradil a připojil smajlíka.

Dodejme, že v diskusi pod příspěvkem se objevila i podobnost s českou mediální scénou a byl zmíněn rozdílný přístup k problematice ohledně vlivu na média tuzemského a amerického.

 

 

„Jen pro kontext – u nás jsme se mohli podělat z toho, že Babiš v mediálním prostoru ovládal 3 deníky, a mluvilo se o ohrožení demokracie,“ napsal jeden z diskutérů.

„Demokrati v USA mají pod palcem většinu korporátních médií + big tech. A zdejší liberálové nad tím mávnou rukou, že to bylo pro vyšší dobro,“ dodal ještě na vysvětlenou.

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/A-je-jasno-Politicke-nadrzovani-v-USA-Prozrazena-vazna-fakta-722470

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#2 Marcek 2023-07-04 15:46
Vše je v podstatě správně! Mimochodem, vím o místě, kde najdete spoustu uživatelské manuály zdarma. Přijde mi to užitečné, protože často pracuji se starými spotřebiči a ne ke všem je přiložen návod. Najdete tam Samsungy i Apple a myslím, že je to velmi užitečné, zvlášť pokud chcete pochopit, jak to všechno funguje, nebo někomu pomoci, aby to pochopil, proč ne?
Citovat
#1 Dorriman 2023-07-04 11:35
Zajímavý článek, který ukazuje, jak moc se technologie proplétají do našich životů.
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře