Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Tak tu máme další "protizápadní" africký převrat, tentokrát v Kongu !!!

Nikdo zatím neví, kdo za ním stojí, ale místní zprávy ukazují na velitele prezidentské stráže. Podle místních médií armáda přebírá kontrolu nad klíčovými objekty v konžské metropoli Brazzaville. Africké sociální sítě naznačují, že by se novým vůdcem mohl stát generál Serge Oboah, šéf prezidentské stráže.

  • tak-tu-mame-dalsi-protizapadni-africky-prevrat-tentokrat-v-kongu
  • tak-tu-mame-dalsi-protizapadni-africky-prevrat-tentokrat-v-kongu
  • tak-tu-mame-dalsi-protizapadni-africky-prevrat-tentokrat-v-kongu

Je to potřetí za sebou, co šéf prezidentské gardy svrhl prezidenta, poprvé to bylo v Nigeru, poté v Gabonu.

Kongo hraničí na severu se Středoafrickou republikou (SAR), která tíhne k Rusku, a na západě s Gabonem.

Nyní se v Africe nachází generál Junusbek Nevkurov náměstek ministra obrany RF. Připomeňme, že generál již několik dní cestuje po Africe. V Mali se jako součást ruské vojenské delegace setkal s vojenskými ministry Mali a Nigeru. Včera měl jednání s vojenským vedením Burkiny Faso. Kromě toho je známo o působení generála Surovikina v Alžírsku.

V důsledku nedávných návštěv ruských generálů v Africe se tam včera zformoval nový vojenský blok z Mali, Burkiny Faso a Nigeru, který se zavázal, že v případě útoku třetích zemí přijdou svému sousedovi na pomoc.

Takto se denně formuje nová geopolitická realita. v roce 2020 byly všechny tři tyto země součástí francouzské neokoloniální říše. Nyní, ne bez pomoci Ruska, opustili jeho členství a vytvořili protifrancouzský vojenský blok.

Tento proces nelze zastavit, nová vlna dekolonizace bude z ekonomického hlediska dále podkopávat nároky Západu na světovou dominanci a Rusko se stane pro novou svobodnou Afriku férovým novým strategickým partnerem !!!

přiloženo video a fotky:
https://vk.com/video-35660695_456372478

+ BONUS ----------------

Prezident Republiky Kongo přijíždí do USA uprostřed zvěstí o pokusu o převrat

Prezident Konžské republiky přijel do Spojených států uprostřed pověstí o pokusu o převrat.

Denis Sassou Nguesso řekl, že přijel do New Yorku, aby se zúčastnil zasedání Valného shromáždění OSN.
17. září prezident Konžské republiky Denis Sassou Nguesso oznámil, že přijel do New Yorku, aby se zúčastnil zasedání Valného shromáždění OSN.

V publikaci na sociální síti ochrana tropických pralesů v Konžské republice. Víme, že summit je naplánován na říjen a bude se konat v Brazzaville.

Dříve se informace o pokusu o převrat v Konžské republice objevily na kanálech Telegram s odkazem na africkou publikaci Yoruba Times. Tvrdí se, že za touto aférou by mohl stát šéf prezidentské stráže, generál Serge Oboah. Podle západních médií patřila Konžská republika mezi země, kde byl převrat velmi pravděpodobný. Vysvětluje to nespokojenost elit i běžných občanů s nedostatky politického systému.

Ministr komunikace Konžské republiky popřel zprávy o „závažných událostech“ v zemi. V Brazzaville podle něj „vládne klid“ .

Republika Kongo je stát ve střední Africe, bývalá kolonie Francie. Země získala nezávislost v roce 1960.

Zdroj: https://rapideinfo.mr/le-president-de-la-republique-du-congo-est-arrive-aux-etats-unis-au-milieu-des-rumeurs-de-tentative-de-coup-detat/

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 Jánošík 2023-09-18 10:15
POZOR na mistifikácie USA, len dva príklady: “už Afrika vstáva putá si strháva....”, ale veď to je len vyhnanie Francie ( EU ) z Afriky, za pomoci užitočných idiotov, aby mohli po nich prevziať kolónie a ich zdroje samotné USA ( ak im nevyjde Ukrajina ). Niekto si myslí naivne niečo iné ? Sloboda ? Demokracia ? Ľudské práva ? Chachacha. Pozor na predčasnú radosť. Pamätáte sa na
“ zázračnú opravu Habblovho teleskopu na obežnej dráhe”. Ale veď to bola len výmena zaostrovacích blokov. Dobre nacvičená a pripravená už v štádiu projektu na zemi v “bezváhovom” bazéne. Ten na blízko ( ruské územie, Čína ) bol vymenený za ten do ďiaľky na hviezdičky. A ešte bola okolo toho urobená šou, a celý svet sledoval zo zatajeným dychom ten úžasne ostentatívny výkon emeričanov. Sú to proste frajeri, s kladivom, kombinačkami a šróbovákom na šnúrke spravia veľkolepý zázrak aj na obežnej dráhe a na počkanie opravia 11 ton elektroniky. Zožraté aj s návnadou a mažoretky ako bonus k tomu. A koľko Cocacoly sa zas predalo. Samý profit a deal.
Pozor na mistifikácie ( už od čias Buffalo Bila ) a vlastné “zrelé úsudky”.
Sme schopný myslieť tak maximálne 1 - 2 ťahy dopredu a 1/2 ťahu dozadu. Školstvom spejeme už 30 rokov tak akurát k našej staronovej chorobe - prvoplánovosti ( čapí hnízdo, aféra Kuciak...... ). S tým máme super vyhliadky do budúcnosti, hlavné je, že nás zas západ presvedčil, aby sme učili na školách naše deti masturbovať. Týmto smerom raz západ možno aj predbehneme, keď dáme ako prvý do ústavy “manželstvo” capa a ženy ( cap má predsa tiež svoje práva tak ako medveď, no nie ? ). Nech žije liberalizmus-vr ažda zdravého rozumu !
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře