Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Stovky lidí vyšly do ulic Ghany protestovat proti zhoršující se hospodářské krizi

26.09.23 - Akkra, Ghana

Stovky lidí vyšly v Ghaně na tři dny do ulic, aby protestovaly proti vládě, protože roste rozhořčení nad neúměrným růstem životních nákladů a nezaměstnaností.

Romeo poznamenal: "Průměrný Ghaňan si nemůže dovolit tři slušná jídla [denně]. To je velmi, velmi nebezpečné pro celou zemi. Existují děti ve věku 14 nebo 15 let, které okrádají lidi, aby přežily. Vláda se o to nestará.

Prostě jen berou peníze a Afričané s tím nemohou nic dělat. Ale jejich čas vypršel. Jsme tady a budeme bojovat. Když to nikoho nezajímá, tak to zajímá mladé. A když se stará mládež, musí se starat i země.

  • stovky-lidi-vysly-do-ulic-ghany-protestovat-proti-zhorsujici-se-hospodarske-krizi

Hospodářská krize je v Ghaně nejhorší za poslední roky a byla vyvolána pandemií, válkou na Ukrajině a rostoucím dluhem vůči Mezinárodnímu měnovému fondu, který se nafoukl poté, co ghanská vláda souhlasila s půjčkou ve výši 3 miliard dolarů.

Ve čtvrtek bylo v hlavním městě země Akkře zatčeno nejméně 49 lidí, když policie zabránila protestujícím vtrhnout do prezidentského paláce.

Zdroj: https://www.mundo24.info/africa/cientos-de-personas-salen-a-las-calles-de-ghana-para-protestar-contra-el-agravamiento-de-la-crisis-economica.html

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#2 Kelly 2023-09-28 02:33
a kdy už se konečně zvednou Češi, aby vzali do rukou hole a hnali Fialovu vládu sviňským krokem od koryt.
Citovat
#1 Pepan 2023-09-27 10:42
Jak je vidět tak mentalita u "lidí" se přesunula, příroda asi ví proč.
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře