Spojenými státy podporovaná somálská vláda využívá dětské vojáky
Somálská vláda využívá v boji proti islamistickým skupinám dětské vojáky, napsal New York Times s odvoláním na představitele OSN a pracovníky somálských lidskoprávních organizací.Vláda, která je podporována Spojenými státy, pro tento účel zajala stovky dětí a USA jí pomáhají s výplatou žoldu.
Somálská prozatímní vláda bojuje proti islamistickým povstalcům, kteří nyní ovládají většinu hlavního města Mogadiša a rozsáhlé oblasti jižního a centrálního Somálska.
Podle údajů OSN tvoří děti asi 20 procent vládního vojska, zatímco na straně povstalců jich je až 80 procent.
Mezinárodní úmluvy o právech dítěte zakazují nasazení vojáků mladších než patnácti let. Neratifikovaly je dva státy - USA a Somálsko.

Komentáře
Facebook komentáře
Nejčtenější za poslední týden
- V.V.Pjakin: O sjezdu Sudetoněmeckého landsmanšaftu v souvislostech
- Pan VK komentuje aktuální události na SV (09.05.2026)
- Prof. Peter Staněk, CSc. s PhDr. Josefem Skálou, CSc. - Jaká bude ta globální krize?
- J. Bobošíková: Dvojí tvář Landsmanšaftu. A dlouhé prsty v politice
- Šokující dokument vyvrací mnohaleté lži českých medií!
- Otázka - Odpověď V. V. Pjakina ze dne 04.05.2026
Související články
