Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Němečtí žoldáci do Somálska

  • somalsko-bojovnik
Doby, kdy se německá vládní garnitura morálně nadřazovala svému americkému protějšku kvůli používání žoldáckých organizací, skončila - německá žoldnéřská (sorry, bezpečnostní) firma Asgaard Security Group podepsala smlouvu na ochranu somálského válečníka Abdinúra Ahmada Darmána.

Ten sám sebe označuje za prezidenta Somálska a neuznává legitimitu přechodné vlády prezidenta šajcha Šarífa Šajcha Ahmeda, která má ovšem podporu OSN. Smlouva podle Asgaardu obsahuje „všechna opatření nutná k obnovení bezpečnosti a míru v Somálsku", které je bez funkční centrální vlády už od roku 1991.

Němečtí žoldáci budou Darmánovi zajišťovat bezpečnost, provádět výcvik jeho vojáků a policistů, údajně se však nemají účastnit přímých bojových operací. Je zajímavé, že se tak přesto najatí Němci mohou dostat do přímého konfliktu se svými americkými kolegy, kteří pro změnu „zajišťují ochranu" somálské vládě.

Zřejmě to měla na mysli Annette Weberová z Německého institutu pro mezinárodní a bezpečnostní otázky, když prohlásila, že „pokud bude německá firma cvičit bojovníky somálských milicí, zcela jistě tak bude činit v rozporu se zájmy Německa".

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře