Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Evropští myslitelé vyzývají Izrael k rozumu

  • Výzvu podepsal i filozof Bernard-Henri Levy
Skupina evropských židovských intelektuálů vyzvala izraelskou vládu k „rozumu" v jejím konfliktu s Palestinci a k okamžitému zastavení židovského osídlování okupovaného západního břehu Jordánu a arabských čtvrtí Jeruzaléma.

Jejich výzvu podepsaly bezmála tři tisíce osobností, mezi nimi například uznávaní francouzští filozofové Bernard-Henri Levy a Alain Finkielkraut, nebo europoslanec Daniel Cohn-Bendit.

„Systematická podpora izraelské vládní politiky je nebezpečná a neslouží skutečným zájmům Izraele," konstatuje text výzvy, která je v šesti jazycích dostupná na adrese jcall.eu. „Naším cílem je utvořit evropské hnutí, které by umožnilo, aby všichni mohli slyšet hlas rozumu."

„Naše hnutí je nestranické a jeho cílem je zaručit přežití Izraele jako židovského a demokratického státu. To ale závisí na utvoření životaschopného a svrchovaného palestinského státu."

Mnozí signatáři výzvy jsou sice tradičními stoupenci Izraele, beztak ale vyvolali ostrou reakci ze strany francouzských židovských organizací, podle nichž celá akce jen poslouží zájmům „skutečných nepřátel Izraele".

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře