Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

NTC vyhlásila vítězství, avšak na oslavy si museli zavolat posily (+ video)

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 
  • syrta_1
  • syrta_2
NTC dnes vyhlásila plné osvobození Libye, a to i přesto, že ve mnoha městech se ještě bojuje. Mustafa Mohammed Abdul Jalil prohlásil, že hlavním zdrojem legislativy bude islámské právo Šaríja. Byla rovněž povolena polygamii údajně proto, že spousta žen ztratila své manžele. Některá média přiznala, že oslavy musely proběhnout v Benghází, protože Tripolis je „jaksi nestabilní".

Ale i tak, v libyjské metropoli oslavy probíhají. A dá se říct, že celkem masivní a obrovské. Nikdo na ně ale nechtěl přijít, tak rebelové na náměstí zabíjeli velbloudy, aby přilákali lidi. Nakonec si rebelové na oslavy museli zavolat posily z Misraty.

Co se týče dalšího vývoje na frontách, tak Syrta a Bani Walid jsou neustále bombardovány, takže asi pořád nebudou pod kontrolou NTC. „Právě jsem se vrátil ze Syrty. Neviděl jsem JEDINÉHO obyvatele na ulicích slavit „novou Libyi." – říká novinář BBC.

Když jsem pozoroval fotografie ze Syrty, zajímalo mě, co pořád bombardují. Z toho města už prakticky kromě trosek a mrtvých lidí nic není. Zajímavé bude sledovat co tam budou dělat, až město ovládnou. V takovém městě totiž asi už nic neukradnou, možná spálí několik trosek a maximálně povraždí zbytek populace. Tohle místo už možná nebude ani strategicky důležité, protože už pomalu přestává existovat.

zdroj

Facebook komentáře