Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

NATO pořád bombarduje Libyi

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 
  • libya
V těchto dnech NATO bombardovalo a střílelo z helikoptér nad městem Ghat. Ghat je město na jihozápadě Libye, převážně osídleno Tuaregi. V tomhle městě Tuaregů mohli pod troskami z bombardování NATO skončit opět nevinní lidé. Není ale jasné, zda tyto útoky provádí NATO nebo zda využívají Katar nebo SAE.

Co se týče libyjského odporu, tak ten začal přesně, jak bylo slíbeno, tudíž 11.11. Boje jsou hlášeny v Misratě, Benghazi, Tripolisu, Zawiyah, v Sabha a ve všech vesnicích na severu země. Každý den se objevují nepotvrzené zprávy o zabití zahraničních vojáků. Ta poslední přichází z Benghází, kde kmenoví bojovníci zabili 23 zahraničních vojáků. Situace je zdá se absolutně mimo kontrolu, a zatímco média říkají, že tyto všechny boje obstarávají rebelové mezi sebou, tak to není pravda. V Zawiyah jsou boje každý den a zelený odpor ničí stanoviště rebelů. Tuto frontu údajně vede Saíf al-Islám. V Tripolisu jsou podle nepotvrzených zpráv všechny oblasti v centru města opět zelené. Boje neustávají a rebelové pořád zatýkají a mučí lidi.

A když už rebelové nebojují proti zeleným, tak bojují mezi sebou. V Tripolisu ovládají různé frakce rebelů čtvrtě zvláště na severu města. Jde jen o tři brigády – Belhádžova, z Misraty a ze Zintanu. Poté, co se brigády odmítly odzbrojit, bojují kvůli každé prkotině. Ta Belhadžova povraždila členy brigády ze Zintanu a ti se chtějí pomstít. Když začali na Belhádžovu brigádu střílet, tak se k Belhádžovi přidala brigáda z Misraty. Někteří rebelové dokonce okradájí lidi a pak mezi sebou bojují o lup. Situace je absolutně mimo kontrolu.

http://wertyzreport.com/

 

Facebook komentáře