Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Muammar Kaddáfi je v čele hlasování Human Rights Hero of The Year

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

  • kaddafi
Hlasování v online anketě Amnesty international USA o „Hrdinu lidských práv 2011" vynáší nahoru šampiona, kterého západní média ignorují. Jedním z favoritů je Michael Jackson, dalším je aktivista za lidská práva v Bahrajnu Nabeel Rajab a zatím v čele s nejvíce hlasy je bývalý libyjský lídr Muammar Kaddáfi.

 

Hlasování probíhá ještě celý leden, tak prosím hlasujte pro „Muammar Gaddafi" z důvodů, které budou rozvedeny níže (a prosím použít přesný pravopis při hlasování).

Aktualizace:

Na Google cache můžete vidět, že soutěž Amnesty International o Hrdinu roku 2011 měla původně končit až 31. ledna 2012. Výsledek se jim evidentně nelíbil, tak zbaběle změnili pravidla a ukončili hlasování k 31. prosinci 2011 „The contest begins on December 8, 2011 and ends December 31, 2011".

 

Mnoho lidí ve světě rádo vidí Muammara Kaddáfího na vrcholu hlasování pro „Hrdiny lidských práv 2011" poté, co měl získat cenu OSN za jeho přínos v oblasti lidských práv. Místo toho měsíc předtím začaly Spojené národy vést masivní válku proti Libyi, zabily přes 100.000 obyvatel a zdemolovaly do základů celá města, zatímco média se zaměřila na šíření fám a dezinformací.

Jsou obavy, že Amnesty International (které mezitím získalo přezdívku „Amnesia International" pro svou neschopnost odhalit a postavit se proti masivnímu porušování lidských práv organizací NATO a jejich žoldáky a to i přes četná videa, fotografie a listinné důkazy) zabrání předání této ceny.

Pro mnoho příznivců, kteří žasnou nad dokumentem Zelená charta lidských práv, která byla zákonem v Libye, to není jen sázka ve hře. Hlasování pro Muammara Kaddáfího je nástrojem pro informování občanů:

Když 1,7 milionů Libyjců, třetina celé populace a 95% obyvatel hlavního města demonstrovalo na podporu Kaddáfího a systému Jamahiriye – libyjské formě přímé demokracie, hlavní média o této události mlčela. Hlavně, že se podílela na vzniku další války pod falešnou záminkou ochrany civilního obyvatelstva a přitom je jasné, že šlo o libyjské zdroje. Jsou ničeny africké nejvíce bohaté infrastruktury, zatímco humanitární katastrofa ve východní Africe se musí obejít bez pomoci.

Hlasování pro Kaddáfího skrz západní organizaci pro lidská práva, které nemůže být ignorováno. Je to velký políček do tváře této organizace a její zastaralého pojetí lidských práv.

Lidé začnou přemýšlet: Kaddáfi získal cenu pro lidská práva? Pak nemůže být tím, o čem se nás naši politici a novináři snažili přesvědčit.

Tato vnitřní změna bude mít pozitivní následky:

- Tisk potřebuje čtenáře. Když nebudou moc prodávat své staré příběhy, budou muset vydat to, co lidé chtějí: Pravdu. Nebo se lidé obrátí na nové tiskové agentury, jako např. Mathaba.

- Každý z nás si přál, aby piloti kterékoliv armády odmítli nelidské rozkazy jako např. bombardování. Kdyby to udělali, riskovali by svou existenci a existenci svých rodin. Tak dlouho jsou špatně informování, že jen stěží budou mít potřebnou kuráž, aby se seznámili s následky. Ale když uvidí:

„Ten Kaddáfi nebyl brutální diktátor, jak nám bylo řečeno, ale právě naopak. Jeho následovníci nejsou fanatici, ale rozumné lidé trvající na lidských právech."

Pak je reálné, že lidé začnou naslouchat hlasu svého srdce. Pak další a další budou následovat jejich příkladu. Dokonce i zločinecké vlády mohou jednat jen tak dlouho, dokud je lidé budou slepě následovat. Tyto vlády to vědí a příště budou opatrnější ve svých plánech, než aby riskovali občanskou neposlušnost.

V neposlední řadě: představte si Hillary Clintonovou při seznamování se s výsledky hlasování pro muže, kterého chtěla zabít a který dál přežívá v srdcích lidí.

Jedna kapka vody je bezmocná, ale oceán je mocný.

Takže, prosím, hlasujte na www.amnestyusa.org/heroes a použijte přesné hláskování „Muammar Gaddafi„. (Aktualizace: Hlasování bylo k 31.12.2011 po změně termínu ukončeno.)

http://www.mathaba.net/news/?x=629712

Dále k tématu:

Kaddáfího smrt v podání pořadu 168 hodin...

Jedná se o komentovaný přepis reportáže „Kaddáfiho smrt" z pořadu 168 hodin. Jak upozornil server nwoo.org, jedná se o dokonale sestavený dokument omezeného žurnalisty vytrhující informace z kontextu.

celý článek na: http://www.vlastnihlavou.cz/muammar-kaddafi-je-v-cele-hlasovani-human-rights-hero-year-2/

 

 

 

Facebook komentáře