Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Kaddáfího přívrženci obsadili město Beni-Balid (+video)

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

  • libya_rebelove
Přívrženci bývalého vůdce Libye Muammara Kaddáfího převzali kontrolu nad městem Beni-Balid na západě země, oznámila agentura Frans-Press. V pondělí v Beni-Balidu vzplály boje mezi přívrženci padlého Kaddáfího režimu a jeho protivníky, při kterých zemřeli čtyři lidé a dalších 20 bylo zraněno. Později se objevila informace, že příznivci padlého režimu část města ovládají.

 

Dle jiných zdrojů byla milice loajální Přechodné národní radě (NTC) z města vytlačena a stoupenci bývalé vlády obsadili i místní kasárna. Ve městě již byly vyvěšeny zelené vlajky Libyjské arabské džamahírije. Ve městě Benghazi, kde boje proti tehdejší libyjské vládě započaly, pak probíhají protesty, které již způsobily rezignaci viceprezidenta NTC.

Za občanské války mezi povstalci a vojsky Muammara Kaddáfího bylo město Beni-Balid do posledních chvil věrno plukovníkovi a padlo až po dlouhém obléhání pouze několik dní před koncem války a smrtí bývalého libyjského vůdce.

Venezuelská televize Telesur 17. ledna uvedla, že 6 tisíc amerických vojáků přicestovalo z Malty na vojenské letiště v Tripolisu, aby zabezpečili ropné rafinerie. Podle deníku Asharq Alawsat  přicestovalo 12 tisíc amerických vojáků do ropného přístavu Briga.

Každopádně ale od listopadu, možná už i od února minulého roku, je Libye plná zahraničních agentů. Situace v zemi zůstává nadále hodně napjatá, lidé stále nechtějí NTC a studenti vyhrožují, že provedou převrat. Američtí vojáci tak možná přicestovali zlikvidovat sílící odpor proti NTC a začít novou okupaci. Je to velice smutné.

zdroj: http://czech.ruvr.ru/2012/01/23/64460436.htmlhttp://www.pressexpress.eu/, wertyzreport.com

Facebook komentáře