Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Nové kolo chaosu v Africe? USA zřejmě začnou nové operace v Libyi.

Emil Kalabus

Možná se blíží další operace pod falešnou vlajkou- false flag!

NATO pod vedením USA Libyi rozvrátilo a zničilo už v roce 2011 – a ta se má zase stát krvavým bojištěm, kdy IS bude použito k plnění imperiálních cílů Washingtonu.
Nekonečné útrapy dlouho už strádajících Libyjců tedy pokračují.

„New York Times" upozorňuje na blížící se start amerických vojenských operací v Libyi.
Pentagon se aktivně podílí na shromažďování informací v Libyi. Souběžně s tím americká administrativa vyvíjí plány na otevření třetí fronty souběžně se Sýrií a Irákem.
Autor článku konstatuje, že zásah americké armády v boji proti IS na libyjském území, může vést k začátku ozbrojeného konfliktu v ostatních zemích kontinentu.

  • nove-kolo-chaosu-v-africe-usa-zrejme-zacnou-nove-operace-v-libyi


Podle The New York Times, se nově uvažuje o náletech, ale také o pozemní operaci elitních amerických jednotek. 
Bílý dům oznámil, že operace v Libyi by mohla začít v nadcházejících týdnech. Očekává se, že USA budou v Libyi operovat společně s evropskými spojenci - Francií, Itálií a Británií. Šéf sboru náčelníků štábů generál Dunford novinářům řekl, že útoky budou mířit na militantní buňky "islámský stát" v Libyi.

Podle západních zdrojů, skupina "islámský stát" v Libyi má asi tři tisíce bojovníků. Ti nyní ovládají Sirtu. Sirta je bránou k několika významným ropným polím a rafinériím dále na východ.
Bombardovací kampaň je nejspíš na spadnutí, ale existuje zde nebezpečí, že USA podpoří IS jak to svého času dělali v Sýrii a Iráku. 

Ale nepředbíhejme, pokud k zásahu skutečně dojde, časem uvidíme o co skutečně USA půjde. Jisté je, že USA budou jako vždy chránit především své vlastní zájmy, ale právě ony zájmy mohou destabilizovat Afriku.

Navíc je zde vážné podezření se kterým přišlo vydání Al-Arab s odkazem na zdroje v britském ministerstvu obrany. Al-Arab uvedlo, že se do Libye urychleně převážejí stovky bojovníků ze Sýrie. Mezi militanty převažují teroristé Islámského státu. Uvádí se rovněž, že se stažením bojovníků ze Sýrie zabývá proislámská struktura, která nese jméno „Libyjský úsvit“.

Podle novinářů Al-Arab, který vychází v Londýně, bojovníci se přepravují přes takové státy jako Katar, Turecko a Sudán. Publikace sdělila, že jen v posledních dvou dnech na letišti v Tripolisu (Libye) přistála tři dopravní letadla, v nichž se nacházeli bojovníci se zbraněmi a plnou výstrojí, prchající ze Sýrie. Podle některých odhadů bylo zatím vyvezeno ze Sýrie přibližně 285 bojovníků.

Pokud se tyto skutečnosti potvrdí, lze konstatovat, že hlavní kurátoři teroristů v Sýrii zahájili operaci na zachování jádra terorismu a možného vzniku nových sil mimo Sýrii, kde dnes operují ruská vojenská letadla.


Zdroj:
http://www.newsru.com/world/26jan2016/l ibya.html 

http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/zpravy/teroristy-islamskeho-statu-urychlene-prevazeji-ze-syrie-do-libye/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře