Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Vicente Amigo, kytarista 21. století

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 
  • vicente_amigo
Před dvěma dny zahrál v Praze jeden z nejvýznamnějších představitelů nového flamenca Vicente Amigo. Za své umění a nahrávky byl oceněn mnoha cenami včetně Latin Grammy za nejlepší instrumentální album roku. Vicente Amigo je v současné době jedním z nejlepších flamekových kytaristů a mnozí v něm vidí následovníka Paco de Lucii, ale Vicente, sám odmala velký obdivovatel Paco de Lucíi, říká: "Paco de Lucíu nikdo nemůže nahradit".

Amigo, jemuž před pěti lety aplaudoval vyprodaný Obecní dům v Praze, přivezl tentokrát do Prahy úplně nový hudebně-taneční projekt nazvaný Paseo de Gracia. Sám Vicente Amigo o své tvorbě říká:„Hudba je splynutí respektu, upřímnosti a poznání. A já se snažím dodržovat všechny tyto aspekty."

Pražský koncert byl součástí jeho letošního světového turné, během kterého navštívil významné metropole Evropy. Na koncertě v Divadle Hybernia se 15. listopadu představil i vynikající zpěvák Rafael de Utrera a skvělý tanečník Daniel Navarro.

Vicente Amigo se narodil roku 1967 ve městě Guadalcanal (oblast Sevilla), vyrostl a žije v Cordobě. Na kytaru hraje už od dětství. Svoji dráhu začal jako doprovodný kytarista, v roce 1988 nastoupil sólovou dráhu. Mnozí v něm vidí následovníka Paco de Lucíi a označují ho za jedinečného umělce, skvělého virtuose a neúnavného průzkumníka zvuků flamenka. Ke spolupráci ho pozvaly takové hvězdy jako David Bowie, Sting, Bob Dylan, John Mc Laughlin, Stanley Jordan, Al di Meola, Manol Sanlúcar, Leo Brouwer nebo již zmíněný Paco de Lucia.

Album a koncert s názvem „Paseo de Gracia" lze popsat jako otevřené, dynamické, prvotřídní flamenco se zvláštním důrazem na melodii kytary. Vyznačuje se jedinečným hudebním výrazem obohaceným o skvělé aranže, jež ho posouvají na jinou - unikátní úroveň.

„Toto album obsahuje širokou paletu melodií a osobně je vnímám jako nové hudební dobrodružství, protože se tu v některých skladbách pouštím mimo oblast flamenka", říká Vicente Amigo.

„Písně na albu jsou utvářené pohledem flamenkového umělce, neboť tento styl znám a miluji celý svůj život. Jejich pojetí je však odlišné, neboť jsem do nich zakomponoval zpěv, kytaru a zajímavé melodie".

Silně rytmickou dvouhodinovku zahájil sólově, v průběhu koncertu se k němu ale přidala sedmičlenná instrumentální kapela s netradiční baskytarou, výjimečným zpěvákem a v závěru dokonce i zdatným tanečníkem. Vicente Amigo vystoupil v rámci festivalu „Kytara napříč žánry".

Oficiální stránky: www.vicente-amigo.com

Facebook komentáře