Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Rakovina z mobilů je potvrzena!

První výzkum jasně hovořící o rakovině způsobené mobilním telefonem je na světě. Mnozí lékaři, fyzici a hlavně uživatelé telefonů se obávali, že vlivem záření z mobilu se může vyvinout v mozku rakovina. Zdá se, že je to pravda, postiženým orgánem je oko.

 

Dlouho se mluví o tom, že mobilní telefony škodí zdraví. Lékaři a vědci se snaží přijít na to, zda je to pravda. Dnes se zdá, že první spojení mezi rakovinou a mobilním telefonem je potvrzeno. Přestože se stále mluvilo o mozku, podle posledního výzkumu je postiženým orgánem oko. Píše o tom britský list Sunday Times.

Výzkum dokazuje, že pravidelné používání mobilního telefonu trojnásobně zvyšuje šanci na vznik rakoviny oka. Zatím se nepodařilo přesně dokázat, jakým procesem k tomu dochází, ovšem první předpoklady jsou již na světě. Výzkum, který spojuje rakovinu oka a mobil, má na svědomí doktor Andreas Stang z univerzity v Essenu.

Doktor Stang zjistil, že mezi lidmi trpícími rakovinou oka převažují uživatelé mobilního telefonu. Vědecký tým pracoval se 118 lidmi postiženými touto chorobou, kteří používají mobil. Výsledky byly porovnány s kontrolní skupinou čítající 475 zdravých lidí. Aby nebyli vyšetřující doktoři ovlivněni, nevěděli, kteří lidé používají mobil ani kteří jsou nemocní. Závěrem testů bylo, že lidé s rakovinou oka používají mobil výrazně více než ostatní. Přesto sám doktor Stang hovoří o tom, že výsledky studie musí být ještě potvrzeny dalším výzkumem.

Není jisté, jakým způsobem ovlivňuje používání mobilního telefonu oko tak, že se v něm objeví rakovina. Důvodem by mohlo být to, že tekutina v oku usnadňuje absorpci záření, produkovaného mobilem. Jiné výzkumy hovoří o tom, že melanocyty (buňky, v nichž často počíná rakovinné bujení) se pod vlivem el. mag. záření rychleji množí. Růst rakoviny tak může být způsoben právě mobilním telefonem, zvláště u lidí s genetickou predispozicí k této nemoci.

Pokud se výsledky této studie podaří potvrdit, půjde o první jasný důkaz negativního vlivu mobilních telefonů na zdraví. Co to udělá s uživateli telefonů, se lze těžko dohadovat, ale rozhodně se objeví mnoho neklidu, možná i paniky. A v neposlední řadě také mnoho žalob proti výrobcům telefonů, které podají lidé postižení rakovinou očí nebo mozku, jako tomu bylo právě nedávno, kdy byla podána žaloba proti několika telekomunikačním firmám.

Kolik výzkumu bude ještě zapotřebí, než se lidé začnou bát? 

zdroj:http://www.mici.cz/mobil/potvrze.htm

  • rakovina-z-mobilu-je-potvrzena

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře