Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Souhlasím s Jardou Duškem. Prošla jsem si rakovinou.

Psal se rok 98´, bylo mi 24 let, byla jsem čerstvě vdaná a v jamce nad levou klíční kostí jsem měla čím dál větší bouli. Nakonec musela ven operativně, velikostí už přesahovala vejce a vadila v běžném životě. Výsledek z rozboru zněl jasně - Hodgkinova choroba - rakovina lymfatických uzlin.

Pamatuju se cestu domů z pardubické nemocnice, s tímhle ortelem v kapse, jela jsem sama, řídila mámin Peugeot a zůstat pozorností na silnici bylo fakt těžký …

Když jsem poprvé šla na onkologické oddělení v Pardubicích, čekárna byla celkem plná a bylo tady absolutní ticho, špendlík by byl slyšet, kdyby spadl.

  • souhlasim-s-jardou-duskem-prosla-jsem-si-rakovinou
 
Chtěli si mě tady nechat na lůžkovém, naštěstí jsem se nějakou tlačenkou ocitla na hematologii v Hradci Králové, kde oddělení zejména pro mladé lidi vybudovala zlatá doktorka Mirová, tehdy už paní v letech, a ta mi nabídla ambulantní léčbu, mohla jsem dojíždět na kapačky z asi 20km vzdáleného domova. Domova původního a přechodného, můj nový domov s novomanželem byl přes 100km.
 
Nechtělo se mi na chemoterapii a ozařování, ale tehdy jsem ještě neznala žádné alternativy, neviděla jsem jinou možnost, a tak následovala 8mi měsíční chemoterapie, završená 20ti dávkami ozařování.
 
Zkrátím to na body, abych se dopsala konce.
 
Zjistila jsem, že jsem těhotná, šla jsem z doporučení lékařů na přerušení, budu mít co dělat sama, abych to dala, natož nenarozené dítě. Můj drahý se v podstatě odpojil, žil, jako by se nic nedělo, za celou tu dobu byl se mnou v nemocnici dvakrát. Nezlobila jsem se na něj, každý zvládáme zátěžové situace jinak, ale .. vadilo mi, že se mnou není, a když tomu všemu bylo další léto konec, stáli jsme každý na jiném břehu.
 
Na nové startovací čáře jsem neměla bydlení ani domov - ubytovali mě naši u sebe v obýváku a částečně jsem pobývala po pokojích našeho rodinného penzionu, přišla jsem o muže, dítě i místo, kde jsem se cítila doma, vypadaly mi vlasy, kost a kůže, nemohla jsem zpívat - ozařování zacvičilo s hlasivkami, byla jsem vyčerpaná a marnost ze mě cákala. Zbylo mi moje tělo, 25 let věku, a práce v naší hospůdce, ke které jsem se vrátila, aby mi nehráblo.
 
Pak jsem potkala Andreje Dragomireckého a jeho učení regresní terapie, začala jsem jezdit na jeho výcvikové kursy a konečně jsem začala dostávat smysl toho, co se stalo. Nahlížela jsem na svůj život z mnoha úhlů a přestávala pobývat v pozici oběti, litovat se a ukazovat prstem na ostatní. Zjistila jsem, že jsem se provdala za staršího muže, protože mi chyběl táta, že jsem nešla na vejšku, protože jsem uvěřila mámě, že mě potřebuje u sebe, místo partnera, kterého jsem jí suplovala, že jsem léta pracovala s radostí v našem podniku hlavně kvůli tomu, abych se jí zavděčila a došla ocenění …
 
Děkuju, Andreji, zdravím Tě tam daleko i blízko.
 
Sebeláska. Sebeúcta. Sebehodnota. To je ta nejtvrdší disciplína pro ty, kteří ji neumějí a kteří věří, že nemůžou, že nemají právo - na cokoliv - na vlastní Cestu, na štěstí, zdraví, Život sám.
 
Tenkrát jsem přežila, za cenu toho, že nemám děti, chemča si podala štítnou žlázu a do přechodu jsem šla už po třicítce.
 
Potkala jsem ale svého současného muže a jsme spolu krásných a dobrodružných 20 let. A potom díky regresím, rodinným konstelacím, homeopatii i dalším metodám, mi bylo dáno nahlídnout pod tašky pár nastavením našich životů, na které z komfortní zóny nevidíme.
 
Děkuju za možnost téhle zkušenosti
 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 Jaro Jaroslav 2023-07-20 10:05
Ta pani si zaslúži úcgu a uznanie! Silná osoba.Poznám ludí x podobným osudom.
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře