Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Pohled odborníka na koronavirus

Wolfgang Wodarg je německý internista, praktik a pneumolog, lékař zabývající se léčbou plicních onemocnění. Je rovněž stipendista v oboru epidemiologie na renomované Univerzitě Johnse Hopkinse v Baltimoru. Na přelomu tisíciletí vedl dlouhá léta zdravotnický výbor Rady Evropy.

Jako skutečný odborník vysvětlil, že současná panika s koronavirem je vytvořená uměle. Jak k tomu došlo?

  • pohled-odbornika-na-koronavirus

WHO pod tlakem politických, farmaceutických a jiných zájmů změnila kritéria k vyhlášení pandemie. Dříve byla stanovena dvě podstatná kritéria: 1) procento onemocněných z celkového počtu obyvatel na daném území a 2) procento úmrtí rovněž z celkového počtu obyvatel na daném území (www.euromomo.eu/). Podle toho se určoval masový charakter onemocnění a pak buď šlo o pandemii, nebo nešlo. V roce 2009 se změnila kritéria tak, že tyto dva hlavní ukazatele vyřadili. Teď je jediným kritériem, zda se virus vyskytuje na různých kontinentech, tedy zda jde o celosvětové rozšíření. Celosvětové rozšíření ale mají běžně všechny viry, tedy je možno vyhlásit pandemii na každou chřipku. Normou se tak stalo, jestli pandemii chcete, nebo nechcete, a ne jestli skutečně jde o pandemii – řekl německý odborník.

Panika se vyvolá tím, že se zaměří pozornost na jeden virus. Denně se ve všech masmédiích publikuje, kolik lidí onemocnělo a kolik zemřelo. Přestože úmrtnost nevybočuje z běžných norem, a je dokonce ještě nižší než úmrtnost na chřipku loňského roku, ustavičným zdůrazňováním ve všech zprávách se vyvolává grandiózní panika. Navíc informace jsou často nepravdivé. Například prvních 104 zemřelých v Itálii takzvaně na koronavirus mělo kromě něho ještě minimálně dvě závažné choroby.

Koronavirus se běžně objevuje každý rok. Organismus si díky imunitnímu systému vytváří ochranu, proto se virus udržuje tím, že mutuje.

Počet léčených v nemocnicích se zvýšil v důsledku paniky. Jinak se běžně s chřipkou do nemocnice nelehá. Nikdo přitom neví, že jenom v Německu umře 15 000 lidí ročně na infekční choroby, kterými se nakazí při hospitalizaci v nemocnici! – říká německý odborný lékař.

Psychoterapeut doktor Borovskich dodává: (youtu.be/HwpbDYUz3Dg)

Nemocní koronavirem se uzdravují tak jako nemocní na chřipku nebo nemocní na dýchací cesty, úplně stejně. A to, že v Itálii úmrtnost převýšila 5 % je tím, že registrovali pouze střední a těžký stupeň onemocnění, lehký stupeň onemocnění neregistrovali, proto získali vysoké procento úmrtnosti.

Masmédia systematicky vytvářejí nátlak na psychiku, když periodicky opakuji jednu informaci. Mohou tak zvláště nahnáním strachu lidi lehce zbavit soudnosti, ba dokonce je dovést do stavu, že se stanou horší než zvířata. Jsou schopni se pak vrhat jeden na druhého.

Hlavní vina masmédií je, že uměle a cílevědomě vytvářejí paniku mezi obyvatelstvem. V této situaci s koronavirem přitom stačí, abychom používali stejná opatření, která používáme proti chřipce a nachlazení. Pokud například ve třídě onemocní více než 5 žáků, může být vyhlášena karanténa. Může se třeba zavřít i škola.

Originálně na paniku s koronavirem reaguje hlava UHKC S. Ševčuk. Citace: „Jako za časů majdánu se všechny naše farnosti, chrámy i monastýry otevřely a okamžitě se proměnily na nemocnice a ilegální špitály. Jestli to bude potřebné, veškerý církevní duchovní prostor se stane takovými špitály...“

Vzhledem na realitu s koronavirem a s prohlášením skutečného odborníka je bombastická výzva hlavy UHKC S. Ševčuka naprosto neadekvátní a navíc nebezpečná jak pro církev, tak pro ukrajinský národ.

Ševčuk si asi popletl církev s politickou či hygienickou organizací. Prvotním posláním církve je hlásání Kristova evangelia s cílem spásy nesmrtelných duší. Co pomůže, když ten, co má na starosti duše, bude ošetřovat umírající lidi a přitom zanedbá jejich spásu? V témž duchu jako Ševčuk psal své výzvy na Ukrajinu i arcib. Gudziak z USA. Pravoslavný patriarcha Kyrill i neplatný papež František reagují rovněž jako ateisté. Jestliže patriarcha Kyrill stanovil po každém, kdo přijme svaté přijímání, otřít lžičku v lihovém ubrousku, znamená to, že vystavuje podstatu víry pochybnosti. Dává najevo, že věří ve všemohoucnost viru, a ne ve všemohoucnost Boha. A to je závažný problém!

V jiném duchu než Kyrill, Ševčuk a Gudziak ale vystoupil patriarcha Filaret:

„Mám na mysli především sňatky osob stejného pohlaví. Právě ony jsou příčinou koronaviru.“

Nazval homosexualitu zlem, za něž „Bůh spálil ohněm Sodomu i Gomoru“.

Filaret vidí příčinu koronaviru v hříšnosti lidí. Rovněž řekl, že církev nebrání přistupovat v čase karantény ke svatému přijímání.

„Teď pokračuje diskuse, zda je možné přijímat svaté přijímání z jedné lžičky. Já se ptám: Vy věříte, že je to krev a tělo Ježíše Krista? Pokud nevěříte, tak ke svatému přijímání nepřistupujte. A pokud věříte, tak copak od Krista na vás mohou přejít viry?!“

Závěr: Z objektivního hlediska, když se vezme v úvahu reálné odhalení zákulisí tzv. pandemie, a to skutečnými odborníky, jako je lékař specialista Wolfgang Wodarg, psychoterapeut Borovskich a jiní, patriarcha Filaret vystoupil na rozdíl od výše jmenovaných církevních leaderů jako pravdivý pastýř Kristova stáda. To je v této kritické situaci téměř hrdinstvím. Přední církevní leadeři se naproti tomu prezentovali jako praktičtí ateisté, a navíc jako prodavači globalizačního strachu a umělé paniky.

+ Eliáš

Patriarcha Byzantského katolického patriarchátu

+ Metoděj OSBMr                 + Timotej OSBMr

Biskupové sekretáři

  1. 25. 3. 2020

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře