Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

"Obviňují nás, že jsme komunisté, jako by nás to uráželo. Nás to neuráží. Nás by urazilo, kdyby nás nazvali nacisty."

Brazilský prezident vyzval k "demokratickému životu v rozmanitosti", aby bylo možné čelit fašizující krajní pravici, která se "opět rozrostla po celém světě".

Brazilský prezident a vůdce Dělnické strany Luiz Inácio Lula da Silva zahájil 26. ročník Fóra v Sao Paulu, které sdružuje levicové strany a hnutí z 27 zemí Latinské Ameriky a Karibiku, kde řekl, že když ho nazývají "komunistou", zdaleka ho to neuráží, ale je na to "hrdý", což jsou výroky, které se staly virálními na sociálních sítích.

  • nos-acusan-de-comunistas-como-si-eso-nos-ofendiera-no-nos-ofende-nos-ofenderiamos-si-nos-llamaran-nazis

"Obviňují nás z toho, že jsme komunisté, jako by nás to uráželo." -Daniel B. Nás to neuráží. Urazilo by nás, kdyby nás nazývali nacisty, neofašisty, teroristy. Ale nikdy ne komunisty nebo socialisty. To nás neuráží. Často jsme na to hrdí," řekl brazilský vůdce během svého projevu na zahajovacím zasedání.

Ve svém projevu tvrdil, že je "mnohem lepší" být politickým spojencem, který "dělá nějaké chyby". Mnohem lepší je podle něj "než mít někoho z pravice, kdo vládne, aniž by dal lidem prostor ke kritice".

Řekl, že "v Brazílii jsme se to naučili. Čtyři roky vlády krajní pravice (nemluvě o bývalém prezidentovi Jairu Bolsonarovi) byly pro nás všechny poučením". Vyzval k organizaci, k práci "na řešení problémů brazilské společnosti, zejména s otázkou sociálního začlenění, jinak je tu extrémní pravice, která lže, používá falešné zprávy, porušuje jakýkoli parametr důstojnosti, aby se vrátila k moci", varoval.

Bývalý odborář se vyslovil pro "co největší uplatňování demokracie", neboť ta je důležitá do té míry, že nastoluje střídání u moci. Považoval ji za neustálé cvičení vítězství a porážek, které nás zavazuje k ústupkům. V tomto smyslu vyzýval k "demokratickému životu v rozmanitosti", aby bylo možné čelit fašizující krajní pravici, která "se opět rozrostla po celém světě".

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře