Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

L.E.Grenzer, komisí potvrzený kardiolog: Názor kardiologa na hydroxychlorochin

-Hydroxychlorochin se jako lék používá už asi 90 let a jako všechny léky má i on některé potenciální vedlejší účinky.

 

  • l-e-grenzer-komisi-potvrzeny-kardiolog-nazor-kardiologa-na-hydroxychloro

-Jeho možný vliv na prodloužení srdečního intervalu QT není žádný skutečný problém.

-Azithromycin je jedním z nejčastěji předepisovaných antibiotik. O tomto léku je známo, že může prodlužovat QT interval, což možná souvisí se srdeční arytmií. Takže je třeba zkontrolovat pacientovo EKG, abychom se ujistili, že interval QT je v pořádku. Nevzpomínám si, že bych kdy kvůli tomuto problému azithromycin nepředepsal.
-Existují dobré a přesvědčující důkazy, že hydroxychlorochin se prokáže být užitečným lékem proti Covidu-19, zvláště je-li použit v prvních stadiích nemoci.
-Lékaři, kteří tímto lékem léčí větší počet pacientů, zaznamenávají, že tito se rychle uzdravují a horečka u nich mizí v několika málo dnech. Věřím, že až budeme mít výsledky rozsáhlejších studií, budou tyto příznivé.
-Jelikož vedlejší účinky nejsou velkým problémem a pojednávaný lék se používá už 90 let, mám za to, že hlavní otázkou jeho používání by mělo být: FUNGUJE?
-Vždy dáváme přednost těm studiím, kterých se účastnil co největší počet pacientů. Ty totiž nejspravedlivěji prokazují bezpečnost i účinnost daného léku. Avšak lékaři, kteří léčí mnoho pacientů a současně s tím i mnoho různých nemocí, si nevedou vědeckou evidenci o tom, jak se jim ten či onen lék při léčbě osvědčil, ale hlavně: léčí své pacienty nejčastěji ještě předtím, než se k nim dostanou studie, které s „absolutní jistotou“ dokazují, jak je který lék účinný či není, a činí takto nezávisle hlavně ještě předtím, než do téhle hry vstoupí politikové.
-Někteří lékaři, kteří jsou až příliš svázáni názory tzv. „expertů“, bývají často v léčbě svých pacientů neúspěšní. Je to nejspíš tím, že se obávají použít lék, který za sebou dosud nemá rozsáhlé a mnohonásobné kladné studie, a v důsledku toho je na ně ve věci správných rozhodnutí menší spoleh.
-Dle mého názoru jsou to falešné údaje a politici, kteří brání lékařům použít jejich profesionální rozum a úsudek, pokud jde o použití hydroxychlorochinu při léčbě Covidu-19.
-Politici lékařům vyhrožují sankcemi a dokonce i ztrátou lékařské licence a zpravodajská média takovéto hrozby ještě přiživují.
-Takže si myslím, že média a politici by si názory na jim cizí obory měli nechat pro sebe.
-Ano, prohlašuji, že se nám z politických důvodů lže, a lež by se ve věci tak osudové, jako je zdraví člověka, neměla nikdy vyskytnout.
-Jako lékař shledávám skandálním, že politikové a média se pokoušejí ovlivnit lékaře v tom, jak mají při léčbě svých pacientů postupovat.

TO JE ŠPATNĚ.

Vybral a přeložil Lubomír Man

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře