Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Čínští odborníci po úmrtích v Norsku vyzvali k pozastavení používání vakcíny od Pfizeru. Je nebezpečná, tvrdí

Řada čínských zdravotních expertů varovala před použitím mRNA vakcín, kterými jsou například očkovací látky vyráběné firmami Pfizer a BioNTech. Podle odborníků z Wuchanské univerzity může být tento typ vakcín pro pacienty nebezpečný, především pak pro starší lidi. Odborníci navíc tvrdí, že účinnost takových vakcín nebyla náležitě potvrzena.

  • cinsti-odbornici-po-umrtich-v-norsku-vyzvali-k-pozastaveni-pouzivani-vakciny-od-pfizeru-je-nebezpecna-tvrdi

Poslední tragické případy v Norsku spojené s očkováním proti koronaviru vyvolaly řadu otázek a pochyb ohledně toho, zda jsou některé vakcíny v dostatečné míře bezpečné, aby se obyvatelé různých zemí mohli bez obav nechat naočkovat. Jedná se především o tzv. mRNA vakcíny, jako je i očkovací látka firem Pfizer a BioNTech.

 
Čínský virolog z Wuchanské univerzity Yang Zhanqiu je předsvědčen, že vakcinace přípravkem firmy Pfizer musí být pozastavena, a to vzhledem k tomu, co se stalo v Norsku. Podle něj byly nové mRNA vakcíny proti koronaviru vyvinuty ve spěchu a ještě nikdy nebyly použity v rozsáhlém měřítku proti infekčním onemocněním, a jejich bezpečnost tak vyvolává značné pochybnosti. Konkrétně mohou tyto očkovací látky představovat nebezpečí pro starší lidi, což názorně ukázaly případy z Norska.

Dále čínský expert tvrdí, že tento typ vakcín musí být náležitě prozkoumán ještě před tím, než bude povoleno jejich použití širokými vrstvami obyvatelstva, především seniory.

Po očkování vakcínou Pfizer zemřel Belgičan

Obyvatel Belgie, kterému bylo 82 let, zemřel pět dní poté, co byl naočkován proti koronaviru. Jednalo se přitom o vakcínu od společnosti Pfizer. V pátek 15. ledna o tom informovaly noviny Le Libre s odvoláním na údaje Federální agentury pro léčivé přípravky a zdravotnické výrobky (FAMHP).

Noviny uvádí, že v současné chvíli údajně probíhá vyšetřování, aby se zjistilo, zda existuje souvislost mezi očkováním a úmrtím dané osoby.

„Bude provedena pitva. Již nyní však můžeme říci, že tato osoba trpěla vážnými chronickými onemocněními,“ uvádí se ve zprávě.

V Belgii v současné době podle belgického epidemiologa Pierra Van Damme probíhá očkování obyvatel domovů pro důchodce. Senioři jsou totiž nejzranitelnější kategorií občanů, z nichž většina trpí kvůli svému vysokému věku mnohými doprovodnými chorobami.

„Lze předpokládat, že někteří naočkovaní obyvatelé domovů pro důchodce během očkovacího období zemřou, a to z důvodů, které s vakcínou nesouvisí. Pokud bude taková smrt vyšetřována, pak se tak bude dít proto, aby bylo zjištěno, že daná vakcína nevedla k úmrtí,“ uvedl odborník.

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře