Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Obyčejný fašismus včera a dnes

Právě jsem shlédl sovětský dokumentární film z roku 1965 "Obyčejný fašismus". Do filmu jsou zapracovány nejrůznější archivní dokumenty z období před a během druhé světové války, od těch civilních až po ty  z Hitlerova soukromého archivu. 

Byť ještě v černobílém provedení, lidsky, psychologicky i nadčasově  zcela výjimečný dokument. Mimochodem, mám dojem, že v dnešní době by takto obsáhlou, hlubinnou sondu již nikdo nebyl schopen natočit. To berte jen jako upozornění, až vás opět zase bude někdo přesvědčovat o tom, že za bolševika se točila jen primitivní, režimní propaganda. 

  • obycejny-fasismus-vcera-a-dnes
Ale proč dnes upozorňovat na něco, co se započalo téměř před 90-ti lety? K čemu vytahovat na světlo filmové dokumenty sovětské kinematografie z 60-tých let, vždyť vše kolem se již změnilo, žijeme v jiné době? Já si to nemyslím! Protože, když si v tomto dokumentu pečlivě prohlédnete dobu během nástupu Adolfa Hitlera k moci a popřemýšlíte o tom, možná vás napadne, že se to velmi podobá něčemu, co jste již poznali, co znáte ze svého okolí, ze své nedávné i současné osobní zkušenosti, byť jste to doposud nebyli schopni postřehnout. Ten způsob vyvolávání strachu, vyhrožování, slibování, probouzení nenávisti mezi lidmi, trestání, mobilizace k válce....
 
Jsem přesvědčen o tom, že elitou propracované, psychologické modely  manipulace s jednotlivci i davem se od dob nástupu Adolfa Hitlera k moci nezměnily! A dokonce jsem přesvědčen i o tom, že tyto procesy z pozadí řídí tatáž ruka, byť je to její mocenský, generační následník!
 
Tématem nemusí být vždy jen válka, témat a způsobů k zotročení a podmanění je nespočet, někdy to může být uměle vytvořené a řízené vyvolání paniky z nakažlivé nemoci, jindy panika před ekologickou katastrofou, pak zase například masové přesvědčování o tom, že žádná pohlaví neexistují, vy jste bezpohlavní nic a rodina s dětmi protistátní přežitek.
 
Použít lze cokoliv, když ovládáte psychologický mechanismu a veřejné nástroje manipulace s lidmi. Právě teď, řekl bych, jsme opět ve stádiu, kdy se nás tento sytém snaží nahnat na válečná jatka. A je to velmi podobné tomu, jak tomu bylo kdysi v Německu, před a během nástupu Hitlera k moci.
 
Třeba se mýlím, ale když budete mít čas, na ten filmový dokument se podívejte.

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře