Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Co se kolem nás právě děje?

Když si shrneme zprávy z Ruska a UA z několika posledních desítek hodin, tak tady máme: 1/Zalužnyj započal tajná jednání s Gerasimovem (doplňuji: zrádcem Gerasimovem) o uzavření příměří, což je pro Rusko v této fázi konfliktu nepřijatelné a povede to pouze k získání času pro doplnění vojenských zdrojů USA na UA a později k nové fázi války na Ukrajině! 2/ Starosta Kyjeva Kličko se přidal na stranu Zalužného a postavil se proti Zelenskému. Zelenský je pro jakákoliv vyjednávání osobou nepřijatelnou, a to jak pro Rusy, tak pro Ukrajince a tudíž i Američany.  3/ USA, potažmo NATO vystupňovaly akce na blokaci Kaliningradu, včetně možnosti jeho napadení.      

  • co-se-kolem-nas-prave-deje
Co mi z toho vychází? Mám dojem, že společná souhra těchto aktivit má jediný cíl: Maximálně vystupňovat tlak na ruské vedení, aby souhlasilo s mírovou dohodou a fakticky tak kapitulovalo! I když, vzhledem k idiotismu současného, amerického, politického vedení nelze vyloučit ani variantu plánovaného jaderného konfliktu...
   
Věštec nejsem, ale tak nějak velmi pravděpodobně to na mne působí.
   
A ještě pro letmé připomenutí v souvislosti s předpokládaným současným děním: Poslední mírová dohoda mezi ruskou a ukrajinskou delegací byla podepsána v březnu 2022. Na základě této dohody se Rusové stáhli od Kyjeva a dále. Ta dohoda byla pro Rusy značně nevýhodná a pro kolektivní západ to bylo zase málo, ten chtěl víc.
 
A tak tehdy dorazil do Kyjeva tehdejší britský premiér Boris Johnson a řekl, tak tohle NE! A pak, aby tu nemožnost dohody podtrhli, tak Britové s ukrajinskou SBU zinscenovali tzv. masakr v Buči.
 
To bylo, po předchozích dvou minských dohodách, další potvrzení toho, že se západem a jím řízenou Ukrajinou žádné dohody možné nejsou, protože oni jsou absolutně nevěrohodný partner, který respektuje vzájemné dohody jen v tu chvíli a do té chvíle, kdy se mu to hodí.
 
Uvidíme, jestli Rusové, pod vnějším i vnitřním tlakem, šlápnou na stejné hrábě i po čtvrté?
 
 
+ Související odkazy --------------------------------------------
 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře