Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

CFP! se nenechá zastrašit.

Hodnocení uživatelů:  / 11
NejhoršíNejlepší 

Vzpomínám si na svou zkušenost z let 88-89. Permanentní strach, sledování, následné výslechy... Seznamy těch, kteří chtějí zničit naši budoucnost. Co jsem tenkrát dělal? Podílel se na peticích za propuštění těch, co byli tenkrát za své názory vězněni: Marvanová, Stárek, Petrová... Kontakt s STB během výslechů na Bartolomějské, pro mě byla naprosto jasná zkušenost: Primitivní agresivní hovada (na vlastní kůži jsem měl tu čest poznat např. Otu Svobodu, alkoholika a sadistický dobytek, pro kterého jeho mocný tatínek našel místo právě u STB - dohledat si tu moji zkušenost lze, třeba z INFO VONS).

Jen na okraj, stejně jako i dnes, jsem za to nevyinkasoval ani korunu! Takže nějaké příběhy o tom, jak to tenkrát bylo absolutně v pohodě, mi tu nikdo, kdo to na vlastní kůži nezažil, vyprávět nebude. Zcela jiná otázka je, do jaké míry byla právě STB hrobařem všech reálných představ o přeměně toho, co tu bylo, ve svobodnější společnost. Všechno základní a podstatné před tím vytvořeno již bylo. Byli jsme tehdy zemí bez dluhů, soběstačnou, bylo na následné důchody, sociální konflikt téměř nulový, Rusové odešli a vše nám tu zůstalo... Ale proč se tady k tomuto tématu právě teď vracím.

  • cfp-se-nenecha-zastrasit

Jako signatář Charty 77, před rokem 1989, a aktivní obhájce těch, co byli tehdy vězněni, naprosto nesouhlasím s tím, aby zde znovu byli vyráběny pochybné a účelové seznamy těch, kteří by měli být umlčeni! Máme tu naší českou televizi s miliardovým rozpočtem, který financuje každý z nás, ať se mu to líbí nebo ne! Jestliže její způsob informování bere větší část českého národa jako propagandu, pak je to problém té konkrétní televize a nikoliv občanů, kteří proti jejímu způsobu zpracování informací protestují! Řešit své vlastní selhání tím, že začnu jiné spoluobčany označovat jako ruské agenty, není ničím jiným než tím, na co si vzpomínám ještě před rokem ´89. Přeji CFP, aby se nenechalo zastrašit!

 

Podpořte CFP QR Kód ŽLUTÁ oranžová

 

Facebook komentáře