Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Poslední pokus o rozpoutání války

Hodnocení uživatelů:  / 21
NejhoršíNejlepší 

Hned na úvod opět všechny pozdravím a popřeji Vám hezký den s tím, že se omlouvám.

Dnes nejsem politicky korektní a celkově slušný. Původně jsem, ona tři slova v textu použitá, křížkoval. Pak jsem si řekl, jak můžu být slušný a korektní, když mi jde o krk? Co už…

Dnes je těžké být jedincem se střízlivým uvažováním. Schází mi křišťálová koule, jak píše přítel a vzdálený kamarád pan Emil Kalabus (http://czechfreepress.cz/emil-kalabus/zavidim-lidem-kteri-vlastni-kristalovou-kouli-a-maji-ve-vsem-jasno.html ve svém článku. Spoléhám se jen na svoji vlastní hlavu i přesto, že doma nemám akvárium…

  • posledni-pokus-o-rozpoutani-valky

 

Vsuvka na vysvětlení…

Akvárium=jeden úsměvný detail z vtipu o policajtech, kterých se při zkoušce ptají na to, co je to logika… „Máte doma rybičky? No… A… A k tomu potřebujete co? No… Co…? Akvárium, že? To je logické… Vtip pak končí tak, že policajt co vychází zpocený od zkoušek, na otázku: „Tak co?“ od dalšího čekajícího na zkoušku, jen odpoví… „Ty vole, jestli doma nemáš akvárium, tak tam ani nechoď…).

Ano. Nemám akvárium, ve kterém logicky, když je v něm voda, mohou plavat i rybičky. Nicméně, mám hlavu a tu používám. Uvažuji a dívám se na svět a dle svých možností a znalostí, za pár dní, dvaapadesátiletého muže. Vyhodnocuji dění kolem sebe. Pochybnou hru, které jsem účasten a do které jsem pochybnými individui vtahován a zatahován.

Je mi jasné, že se opakuje již mnohokrát vytažený a už hodně otrhaný a ohmataný scénář. Ihned po akci je každý generál a ví, odkud vítr fouká. Za plyn v Sýrii může Ruská Federace a Asad. Ten, kdo nezná celý příběh a má jen kusé a neověřené informace plká. Hraje si na veliké a v globální politice orientované eso. Proč to píši? Říkám?

Protože dnes ráno, před odchodem do práce, abych budoval lepší zítřky, jsem pil čaj. Jedl a udělal jednu velikou chybu. Mrkl na ČT 1. Tam komentátor a dvě poměrně mladé ženy. (Prosím nyní nesnižuji jejich hodnotu jako žen). Společně hodnotili a vyhodnocovaly incident v Sýrii. Otázky byly umně kladeny a vývody vedly jen jedním směrem. Vše, jak jsem napsal, bez znalosti celého příběhu. Obhajovali útok USáckých teroristů na Sýrii, aniž by bylo jasné, kdo za vším tím marasmem stojí a kdo za nitky skrytě tahá.

Ale co mne zaujalo asi nejvíce? Jak píšu, nemám akvárium tak nevím, zda je to logické anebo ne. Nikdo se nepozastavil nad tím, proč by to Asad a Rusko dělali? Jaký by měli důvod k tomu, aby někoho otrávili v okamžiku, když se jim celkem „daří“? A zároveň, proč by provokovali celý svět, když serfují a jsou na „vítězné“ a celkem vysoké vlně, která je fičákem tlačí k cíli a konečnému řešení celé hloupě vykonstruované válečné situace, nota bene ještě někým jiným?

Na tyto otázky se v debatě nikdo nezmohl… Jednoduché a prosté… Toto byla propaganda v přímém přenosu. Zkrátka…

Nejsem policajt a doma mi schází akvárko. Proto - logicky ne? - nevím, že ryby ke svému životu potřebují vodu…

Logicky mi tedy musí být někým – kdo akvárium doma má, i když bez vody a rybiček - zdůvodněno a objasněno, co se vlastně stalo a kdo za vším stojí, aniž by se pozastavil nad tím, k čemu by mu to vše kolem bylo a jaký prospěch by z této možná předem prohrané bitvy měl.

A pak na druhou stranu…

Je-li Asad šílenec, pak co mu kdo z těch jiných šílenců - včetně těch rozdmýchávačů války v ČT - a vrahů může vyčítat. Udělal jen to, o čem se veřejně nemluví a co se děje každý den. Každou minutu za bílého dne i v noci…

A na stranu třetí…

Co když vše jen jednoduchá záminka a provokace k tomu, aby USácká vojska na hranici Ruské federace do ní mohla vstoupit a rozpoutat to, na co nikdo z nás nechce ani pomyslet?

A tak sám za sebe už si opravdu říkám:

„Jděte už ale vážně se vším Vaší strašením a chrastěním zbraněmi a válkou do Prdele! Buď to udělejte – zmáčkněte knoflík - anebo se na to vše konečně Vyserte a dejte nám pokoj! Nechte nás žít a tvořit, jak chceme my a ne tak, jak chcete vy!“

Copak to nikdo nevidí? Ani ta děvčata, co si dnes přišla na své prebendy za plky, které jim létaly od úst bez jakéhokoliv studu? Vždyť se opět dostáváme na začátek konce. Kdy si to ČT a ti, co ji platí za šíření polopravd a lží uvědomí? Je to rétorika, jíž se elity snaží o manipulaci davu tou nejlacinější formou propagandy na základě neověřených a nafouknutých faktů. Jasně. Mrzí mne, co se stalo. Kdyby ne, jsem deviant, jako ti, co to způsobili.

Ale kdy si konečně ti, jsoucí a dlící na vrcholu kopce bohů vědomí, že naše požehnání k tomu, aby ospravedlnili válku, nepotřebují. Napínají nás jako malé kalhoty na velikou zadnici. Zkouší, co ještě zvládneme a uneseme? Jděte se konečně bodnout.

Copak si to nikdo neuvědomuje? Ani ti všichni, rádoby znalci, co mají doma akvária? Anebo je taky jako já nemají a jen si hrají na to, že mají??? Že by?

Dobíháme do cíle. Koukáme a vidíme svá vlastní záda na startovní čáře. Zase sami sobě, už po milion šesté, předáme štafetu a zase poběžíme, abychom si ji asi opět a v jiném životním cyklu – vzestupu a pádu civilizace - předali.

Minulost je těchto předávek štafetových kolíků plná. Vzestup civilizací, států a vlád s následným etickým páde na morální dno – stejně jako dnes my - a nakonec i jejich definitivní pád a zmar. Vše je dnes ale oproti byvším věkům horší. Máme techniku, kterou jsme se schopni sami vyhubit a zničit.

Proto se smutkem vnímám, že opět dobíháme do cíle. Vracíme se na začátek našeho konce. Na první pohled to vše vypadá smutně, vážně a pro někoho i tragicky. A to je dobře. Jen ať to tak vypadá a je. Dlouho jsme si hráli na bohy a polobohy a ty, co bohům a polobohům naivně slouží.

Jako kdysi dávno, na mravně a eticky strádající Řím, se dnes do Evropy valí hordy barbarských nájezdníků. Všude, kam naše oko pohledí a kam se hlava obrátí. Náš morální a hlavně eticky poklesek je už tak veliký, že jej nejde vrátit na úroveň, která by zajišťovala normální přežití.

Takže, byť mi schází křišťálová koule, je pravděpodobně načase, aby naše místo zaujal někdo jiný. Zodpovědnější. Sám k sobě, Tvoření, Přírodě i Vesmíru…

Vesmír, Příroda a Život. To Nekonečné Tvoření, je moudrým rádcem na naší cestě. Spravedlivě rozděluje a svým způsobem i panuje. Nefunkční vývojovou větev, kterou dnes jsme, nechá uhnít a upadnout. A jak už to mnohokrát v minulosti předvedli, začnou podporovat větev jinou. Lepší. Kdo ví…

Kdo ví… Jak se praví v jedné naší pohádce na jejím závěru, kdy Rozum pozbyl rozum…

Kdo ví, čím si ještě musíme projít, abychom konečně pochopili, že válka, násilí a destrukce nikam nevedou… Resp. vedou. Ale jen do pekla násilí a zloby, kterou si vzájemně na sobě vylíváme za to, že víc věříme krvelačným a démonským bohům. Věříme jim více, než sami sobě. Tomu, kdo JSME a hlavně, kým JSME.

Napíši to naprosto jasně a jednoduše!

My JSME STVOŘITELÉ a TVŮRCI.

Vše co je kolem nás jsme stvořili my. I válku, na kterou se dnes, maseni médii v klidu domova u televizní obrazovky, chystáme. Vše co je, je naše. I realita, ve které žijeme. Patří nám. My jsme její autoři. A každý za ni neseme svůj díl viny. JSME za ni plně zodpovědni. A jen MY, ji můžeme změnit a zvrátit. Jen MY, když opravdu budeme chtít.

Když budeme chtít vytvořit svět, co prosperuje a bohatne. V němž budeme chtít být zdraví a přičinliví v kooperaci s Přírodou, Životem i Vesmírem.

A zopakuji to ještě jednou, aby to slyšeli i ti, co odmítají slyšet a brát zodpovědnost za své činy do vlastních rukou!!!

Když budeme chtít.

Zatím stále chceme tvořit bez plné zodpovědnosti za výsledek, kterým je BOŘENÍ. Ano. BOŘIT. To už umíme a jsme v tom mistři. Toto umění jsme dotáhli skoro k dokonalosti. Jsme skoro dokonalí v boření, ničení a uzurpování si území někoho jiného. Jeho bohatství, majetku i žen. A k úplné dokonalosti už nám opravdu schází jen umění vymazat sebe, svůj druh, z povrchu této Země. Pak už budeme spokojeni. Snad…

Atomová válka. Možná, až uvidíme na obloze růst konečně hřiby, budeme spokojení. V okamžiku, když uvolníme místo někomu jinému a prospěšnému pro tuto planetu a tuto část galaxie i celý vesmír.

Naše vlastní a příkladné zničení sebe sama bude náš pozitivní počin pro budoucí civilizace. Na našich chybách se budou naše budoucí děti učit a tvořit svět. Ne podle toho, jak jsme jej tvořili my, ale tak, aby jej - jako my - nezničili. Šílence ihned odstraní od moci a nechají je, aby si sami ublížili a sami se vymazali z bytí a ovlivňování většiny, které je boj a válka zcela a úplně u prdele.

Takže, toto bylo moje třetí a poslední neslušné slovo v tomto článku.

A tak bych dnes asi na závěr řekl, že toto bude náš pozitivní odkaz pro naše následovníky. Zničíme sami sebe, protože to tak chceme, aby jiní mohli na našich zkušenostech postavit civilizaci novou, kdy budou věřit sami sobě a ne psychopatům, co se schovávají za krvavými bohy toužící po moci, vládnutí a destrukci na náměstí roztrhaných těl.

Novou v tom smyslu, že základní stavební prvek jejich civilizace bude etický. Základ, který my odmítáme a kterého se tak moc bojíme, protože je o zodpovědnosti za včerejšek, dnešek i zítřek. Díky nám a poučení z našich chyb, jak doufám, budou tvořit a ne bořit jako my. A tak, ať už se v brzké době rozhodneme zničit anebo ne, vždy to bude dobře. Vždy…

100% pro naše nové „děti“. Generace, co přijdou po nás. My jim budeme zdrojem poučení. Postaví to, co jsme my, tak umně, podělali v okamžiku, když jsme se rozhodli, že se sami zničíme.

Všem, co dočetli až na konec mého článku, co měl být opět jen komentářem, děkuji, že si dali ten čas s jeho přečtením. Přeji Vám, abyste měli doma akvárium plné rybiček a v něm i vodu, ve které by mohly rybičky – logicky - plavat …

A rovněž Všem přeji nekonečné a dobré žití v míru a radosti z dokonalého tvoření a dokonalosti, kterou JSME. Protože JSME vždy dokonalí byli a vždy dokonalí budeme… V tom – v nás - je krása Vesmíru. Krása vzájemně provázaného a propojeného Tvořivého Bytí.

VS vr.

Facebook komentáře