Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Budit medvěda v zimě se nevyplácí

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Je slabomyslné dráždit hada bosou nohou a ještě horší je, když vyrušíte medvěda z jeho zimního spánku. Amerika a EU pravděpodobně šlápli do vosího hnízda - Ruska. Medvěd se probral a začal kolem sebe máchat tlapami a cenit zuby.

Co je nyní na tom nejlepší a nejkrásnější? Na stranu medvěda se přidávají i jiní. Ti, co zatím k tomu neměli důvod. Zde (http://www.larepublica.es/2014/03/china-amenaza-a-eeuu-con-sanciones-economicas-si-continua-con-la-misma-postura-con-respecto-a-ucrania/) se píše o tom, co má v záměru podniknout Čína, největší věřitel USA. A pokud by se tato informace naplnila, tak Pánbůh ochraňuj Ameriku.

  • budit-medveda-v-zime-se-nevyplaci

Cílem Číny, která se staví tímto krokem do role spojence Ruska, je požadovat splacení pohledávek ve zlatě do Spojených států, což by zastavilo americkou ekonomiku a to v případě, že Spojené státy nezmění svůj postoj k Ukrajině. A stejně tak Čína pohrozila, že může požadovat i splacení dluhových obligací. A to také ve zlatě.

Během konfliktu v Sýrii , Rusko a Čína zablokovala rezoluci Rady bezpečnosti OSN. A tak je možné si položit otázku, stává se Čína spojencem Ruska? A podpoří jej tak, jak se píše na výše uvedené webové adrese? A co se tedy může stát?

Pokud by se naplnily sliby Číny o okamžitém vyžádání si uhrazení dluhu ve zlatě, byla by to nečekaná a neuvěřitelná věc. USA by to zničilo a pravděpodobně by se tak lidem tohoto státu dostalo řádné "odplaty" za to, že podporují svůj expanzní režim tím, že nemají zájem o to, co jejich hlavní představitelé kují za pikle v "jejich" zájmu, aby se jim - lidem Ameriky - vedlo dobře a oni mohli dále tloustnout a pojídat hamburgery.

Sám za sebe bych byl pro takové řešení. Asi je opravdu nutné ukázat USA a EU silnou a pádnou ruku a využít jimi nastavené hodnotové žebříčky v tom smyslu, že utrácet a žít na dluh je "normální" a ekonomicky "výhodné".

Konečně by na tyto finanční agresory dopadla ruka - pěst - zákona zachování hmoty, kdy oni z ničeho oni udělali něco a to něco, co má nulovou hodnotu vnucují ostatním a zatahují je tak do dluhových pastí. A paradoxně by se konečně mohlo naplnit přísloví: "Kdos čím zachází ten tím i sejde." Pak by autor vytvořeného nástroje na ovládání davu ve formě "neexistujících" financí nakonec mohl skončit v pasti, kterou sám ostatním nachystal a utopit se tak ve vlastních dluzích.

A snad na závěr.

Co je na tom všem nekrásnější? Nikdo by ani nevystřelil. Nikdo by nikoho nezranil. Jen by někdo jiný využil svého práva na to, vzít si okamžitě to, co mu někdo jiný dluží. A dlužník není sto cokoliv udělat, protože on sám si svojí činností podřezal větev, na které, jak si myslel, tak dlouho pevně seděl a sedět bude.

Facebook komentáře