Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

ZLO NENÍ MENŠÍ NEBO VĚTŠÍ, ZLO JE PROSTĚ ZLO

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 
  • zlo-neni-mensi-nebo-vetsi-zlo-je-proste-zlo

Dobrý den

se zájmem jsem si přečetla Vaši výzvu umělcům. Od revoluce měl každý občan naší země ideální možnost zjistit proč a jak bylo možné co se v naší zemi dělo v historii. Stále jsem se ptala, jak  to bylo možné, že se v minulém režimu lidé chovali jak se chovali, jak je možné, že se za války chovali jak se chovali.  Mlčící tichá vinná většina a pár všehoschopných převlékačů kabátů. 40 let tu lidé podléhali iluzi, že existuje lepší "západní" svět. Ale ono nic není jen černé nebo bílé. Každý ismus je v podstatě jen jiný druh náboženství a bohužel všechny mají za cíl v konečném důsledku lidské svobody omezovat, lidi ovládnout strachem a zahltit vhodnou demagogií. 
A tak jsme stále tlačeni do volby "menšího zla". Ale zlo není menší nebo větší, zlo je prostě ZLO. Stejně tak jako nelze říci o bombardování, že je "humanitární". Lidský život je nejvyšší hodnota a na Ukrajině někdo záměrně podněcuje nenávist! A každý by se měl ptát v čí prospěch, komu to poslouží! Kdo by si přál zavést nakonec i v Rusku "demokracii toho pravého a jedině správného typu"
Naši umělci jsou vesměs navýsost emotivní lidé a je tak velmi  snadné tyto emoce  nasměrovat proti něčemu a někomu. Navíc, když oni jistě věří určitě tomu co  tvrdí !!! A kdo nejde s nimi je nepřítel, buran, lůza, komunista a již jen čekám kdy zazní výzva hrrrrr na ně!
Nejsem žádný ista, jen člověk co myslí hlavou a opravdu se nepřikláním na stranu žádného. A naivně si přeji aby se lidé jinakosti nebáli ale nikomu nevnucovali jen svůj pohled na svět.
Nepřispěli tito lidé k tomu co se na Ukrajině nyní děje, nemají obavu, že i jejich svědomí zatíží krev a životy Ukrajinských lidí, co třeba jako já naivně věří, že má smysl snažit se o lepší svět a přitom se dostanou do mlýnku zájmů mnohem přízemnějších.
Nějaký hotelier v Ostravě dal prý na dveře nápis, že neubytuje žádného občany Ruska. Veřejně vyhlášená diskriminace, jsi Rus tak jsi vinen a já Tě budu trestat....???  
Ale neplatí snad u nás zákony. Nekřičí naši  demokraté, že jsme právní stát?? Jak je tedy možné, že si dosud nikdo nepoložil otázku a co orgány, které mají konat ze zákona, když se tu nepokrytě někdo pokouší o trestný čin viz níže...
Minimálně to podněcování k omezování práv a svobod tu je prokazatelně a skupinově u naší " kulturní elity"
Neplatí snad i v mezinárodním právu zákaz jakékoliv diskriminace... Nebo když je vlna proti Rusku jede se na ní a nekoukáme nalevo napravo.
Prosím o prozkoumání, zda se naši slušní lidé   "umělci a další" prostě nedopouští svým postupem trestného činu či pokusu o něj!
A zda nemá být vyzvána naše policie aby konala! K takové výzvě bych se já osobně připojila. Protože každý by měl nést i důsledky svých činů a ne se jen vézt na vlně boje proti Rusku.
Násilí plodí jen násilí a výzvy pro trestání a omezování člověka za to, že se někde narodil je spíše šílenství!
A nejstrašnější je být užitečným idiotem v rukou přízemních zájmů mocnosti, co již dávno není tou za kterou ji  chceme považovat.
Marie Trojanová

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Komentáře  

#1 Jiří Žák 2014-04-22 17:37
Hezky napsané. Jen nevidím v tzv. "umělcích", "celebritách" a "ikonách" ty, kteří by mě měli formovat nebo vést. . Bohužel právě mezi nimi je hafo pravdoláskařů (Svěrák, Holubová ...).
Zažil jsem je od 1968 a poznal pár z nich osobně. Nejsou vůbec pomýlení. Naopak. Podle mne jsou pokrytci, prospěcháři, kteří v tom "umějí chodit". Nepřeju nikomu poznat jejich skutečné názory na "své diváky, posluchače..." jako se to stalo mně. A herci ani zpěváci se neměli ani za minulého režimu špatně. Požívali řadu výhod, o kterých se běžnému občanovi ani nezdálo. Mají se a budou mít nadstandardně. Plodí "pakulturu" a z lidí mají srandu!!! A co hůř. Pasovali sami sebe do role tzv. "Prvadoláskařsk é elity národa." Oni jsou ti vyvolení, kteří přece ten hloupý plebs musí vést!
Ano. Zlo je zlo. Pravda není ani větší ani menší ale jen pravda. Je dobře, že jsou u nás Baťové a jim podobní.

Facebook komentáře