Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Začíná pirátská plavba do Sněmovny + další TZ Pirátů

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Již zítra, tedy ve čtvrtek 17. srpna vyplouvá pirátská solární loď na měsíční plavbu po Labi a Vltavě. Loď startuje z domovského kotviště Marina Píšťany u Lovosic a první víkend navštíví i s lídrem Pirátů Ivanem Bartošem na palubě hlavní centra severu země – Ústní nad Labem a Děčín. Během čtyřtýdenní plavby pak plavidlo zakotví v řadě měst v Ústeckém i Středočeském kraji a v Praze. Celá plavba se koná díky velice úspěšné pirátské fundraisingové sbírce na serveru Hithit.

  • zacina-piratska-plavba-do-snemovny-dalsi-tz-piratu

 

"Celý fundraisingový projekt pirátské plavby do Sněmovny byl mimořádně úspěšný. Dárci, kteří nám přispěli prostřednictvím serveru Hithit byli natolik štědří, že jsme vybrali víc než dvojnásobek původně plánované částky. To nám nyní umožní, aby náš druhý tým navštívil města na Moravě, kam solární loď nedopluje, a to se skákací nafukovací pirátskou lodí," říká Ivan Bartoš, předseda České pirátské strany.

 

Lídr Bartoš poprvé na plavidlo přistoupí na konci týdne, a to pátek v Ústí nad Labem u Zanádraží u Benešova mostu. Tato zastávka bude zároveň mimořádnou příležitostí, kdy se potkají dvě pirátská předvolební vozidla – loď a autobus. Ten na cestu vyrazil již začátkem týdne. Bartoš na lodi popluje po celý pátek i sobotu, navštíví i Děčín, loď pak bude pokračovat i po dalších severočeských a středočeských městech.

 

V sobotu v Děčíně můžete dorazit na pirátskou party v klubu Děčín, následně jedeme do Lovosic. V úterý budeme na Střeleckém ostrově v Litoměřicích a večer nás potkáte v hospodě u Letního kina. Potom poplujeme dál proti proudu - ve středu v Roudnici se těšíme na večerní debatu v Marině, ve čtvrtek budeme ve Štětí a v pátek pětadvacátého v Kralupech," odkrývá plány Pirátka Bára Přibilová, která plavbu organizuje. Týden zakončí loď u soutoku na Mělníku.

 

"Během plavby a jednotlivých zastávek vám představíme konkrétně náš program i naše kandidáty a organizujeme i několik kulturních akcí. Každého na pirátskou loď zveme! Jde o ekologické a unikátně technologicky řešené plavidlo, které stojí za svezení," dodává Přibilová.

 

 

Program plavby aktualizujeme. Informace naleznete zde:

www.pirati.cz/plavba

případně na oficiálních Facebookových stránkách: https://www.facebook.com/ceska.piratska.strana/ .

 

Kontakt:

Barbora Přibilová – kontaktní osoba na lodi pro Ústecký kraj

e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript." target="_blank">Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Tel: 734370038

------------------------------------

Piráti schválili povolební strategii: nepůjdou do vlády, kde by ANO mělo nadpoloviční většinu ministrů

 

Praha, 15. srpna 2017 – Členové České pirátské strany dnes v internetovém hlasování schválili svou povolební strategii - dokument, který stanoví vyjednávací priority Pirátů a vymezuje, s kým budou moci pirátští poslanci vyjednávat o vládě a za jakých podmínek. Piráti si schválili dvacet konkrétních opatření, která chtějí v Poslanecké sněmovně PČR prosadit. 

 

"V žádném případě nepodpoříme vládu s účastí subjektů ohrožujících základy liberální demokracie nebo s historickým dědictvím likvidace demokracie v této zemi, tj. zejména s účastí KSČM a SPD. Nepodpoříme ani vládu s převahou ministrů ANO," stanoví pirátská strategie. 

 

Ivan Bartoš, předseda Pirátů, ke schválenému dokumentu říká: "Upřímně nevěřím tomu, že by Hnutí ANO přistoupilo na zrušení dotací na biopaliva, ze kterých profituje Andrej Babiš, že by ČSSD přistoupila na otevření ČEZu veřejné kontrole, že by TOP 09 začala bojovat s daňovými ráji, nebo že by ODS podpořila vymáhání hmotné odpovědnosti po politicích a úřednících. Pokud se nám ovšem podaří zmobilizovat pirátský elektorát a překročíme 10 % hlasů, budou s námi ostatní strany muset o těchto tématech alespoň jednat a my jsme k těmto jednáním otevření."

 

"Dokud policie neuzavře policejní vyšetřování inženýra Babiše, neměl by ve vládě sedět," doplňuje Bartoš. 

 

Celou povolební strategii Pirátů naleznete v příloze. 

-- 

Karolína Sadílková
Kontaktní osoba pro novináře
 
Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript." target="_blank">Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Direct: +420776505557 
 

 

 

Facebook komentáře