Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Vyděračská EU zatíná drápy diktatury čím dál tím víc. Pro naše dobro samozřejmě.

Hodnocení uživatelů:  / 8
NejhoršíNejlepší 

Porušení hodnot EU bude nově znamenat konec čerpání peněz. Posílat je a ručit za její dluh se ale bude muset dál. Kdo ale bude určovat koho a za co "sejmout"? Vážně si to necháme líbit?

Zpravodajské servery dnes informovaly, že zástupci členských zemí EU a Evropského parlamentu se dohodli na tom, že čerpání peněz z fondů Evropské unie bude podmíněno dodržováním principů takzvaného právního státu.

  • vyderacska-eu-zatina-drapy-diktatury-cim-dal-tim-vic-pro-nase-dobro-samozrejme

Maďarsko a Polsko, vůči kterým je toto opatření (především) namířeno, s ním nesouhlasí a pokládají je za vydírání. Což se jim nedivím, protože už jen z toho je jasné, že pokud dvě země nesouhlasily, těžko se mohlo jednat o dohodu. Je to spíše diktát, který především Německo s Francií protlačili za pomoci svých věrných vazalů proti vůli Poláků a Maďarů. Bohužel, s asistencí ČR, na čemž mají lví podíl aktivity české eurokomisařky Věry Jourové.

To české se mi píše obtížně, ale formálně to tak je. Europarlament se chlubí, že „díky tomuto nástroji bude moci EU zastavit financování vlád, které nedodržují naše hodnoty, jako je vláda práva“. Čí hodnoty to budou, si lze snadno domyslet. Co konkrétně bude znamenat porušení těchto hodnot EU přitom bude určovat Evropská Komise a bude to podléhat schválení kvalifikovanou většinou v Evropské radě. Takže takové malé o vás bez vás. Nebo vlastně velké.

Už v minulosti byli v Evropské radě hravě přehlasováni odmítači kvót na přerozdělování migrantů. Opravdu ráda bych se mýlila, ale předpokládám, že tímto mechanismem budeme napříště donuceni se podřídit. Proč? Protože finanční tlak bude drtivý. „Provinilé země“ budou nuceny přispívat do společné kasy, ručit za dluhy, které bylo letos povoleno EU začít vytvářet, ale nebudou mít k žádným z takto vytvářených evropských fondů přístup. Tohle bude nepochybně hodně účinné, pokud daný stát nebude chtít rovnou spáchat finanční sebevraždu. Ručení za dluhy jsme s velkou slávou pomohli schválit, přidali se k němu a oprátku kolem krku jsme si tak vlastně hodili sami.

Bruselu (a s ním zejména Berlínu a Paříži) se prosazením uvědomělé paní komisařky Jourové za jednu z místopředsedkyň Ursuly von der Leyen s odpovědností za právní stát podařilo geniálně rozklížit V4-ku. Tím se jim povedlo opatřit si velký klacek vůči odbojným Maďarům a Polákům, kteří se provinili především tvrdošíjným odmítáním kvót k přerozdělování migrantů. Zkušenosti s Bruselem mi napovídají, že tento klacek bude brzy využit k tomu, aby byli odmítači kvót přivedeni k poslušnosti. A to všechno za aktivního českého přisluhování. Už nebude možné říct, co nám mohou udělat......Za to jsme obdrželi příslib, že bude zřízen fond na pomoc ekonomikám zasaženým koronavirem. Je to takový přílepek, který znamená, že pokud by se Poláci nebo Maďaři, případně kdokoli jiný pokusil dohodu vetovat, bude současně vetovat právě i tento fond. Kruh se uzavřel. Velmi pěkně to na nás v Bruselu ušili.

Dáme si to líbit? Tady totiž už končí jakákoliv obhajoba ve stylu, je to pro nás výhodné. V této podobě je to pro nás a všechny státy, které se nepodrobí vůli Německa a Francie, likvidační. Necháme si tu oprátku ještě utáhnout, nebo začneme reálně uvažovat o tom, že nastává čas odejít?

Zdroj:https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/cerpani-unijnich-penez-bude-spojeno-s-vladou-prava-k-nevoli-polska-a-madarska-40341440?

Autor: Jana Marková

Zdroj: https://janamarkova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=760438

Facebook komentáře