Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Vondráček: Boj s dezinformacemi povede pouze k vymazání názorové opozice

Vláda Petra Fialy se rozhodla vyhlásit boj dezinformacím. Ministerstvo vnitra a zdravotnictví připravuje konkrétní plán, jak v první řadě zatočit s bludy, které se šíří veřejným prostorem v souvislosti s onemocněním covid-19 a také očkováním. Tímto krokem však vláda pouze přilila olej do ohně u odpůrců protiepidemických opatření. Proti tomuto nápadu se hlasitě postavil především předseda Svobodných Libor Vondráček.

  • vondracek-boj-s-dezinformacemi-povede-pouze-k-vymazani-nazorove-opozice
  • vondracek-boj-s-dezinformacemi-povede-pouze-k-vymazani-nazorove-opozice
 

„Ministerstvo vnitra hledá způsoby, jak zmírnit napětí ve společnosti v souvislosti s častým šířením dezinformací o nemoci covid-19. Forma a termín těchto aktivit jsou zatím ve stadiu jednání, nicméně cílem by mělo být zvýšení schopnosti občanů bránit se proti tomuto typu dezinformací. Resort vnitra už v této souvislosti spolupracuje s ministerstvy zdravotnictví, obrany, zahraničí a Úřadem vlády,“ řekl redakci CNN Prima NEWS tiskový mluvčí resortu Ondřej Krátoška. 

Nápad nové vlády však zvedl ze židle předsedu Svobodných Libora Vondráčka. „Boj s dezinformacemi povede pouze k vymazání názorové opozice a de facto umlčí odbornou diskusi,“ prohlásil rezolutně a upozornil na to, že jak ukazuje vývoj diskuse kolem covidu-19, dezinformace se často časem stávají pravdou a pravdy dezinformacemi.  

„Svobodní budou vždy hájit svobodu slova, která je omezena jen přímým návodem k páchání závažných trestných činů, trestných už ve fázi přípravy,“ dodal Libor Vondráček a připomněl citát George Orwella: „Mluvit pravdu v čase všeobecného klamu je revoluční čin.“

zdroj: https://www.svobodni.cz/aktuality/vondracek-boj-s-dezinformacemi-povede-pouze-k-vymazani-nazorove-opozice/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře