Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Vláda vyslyšela volání Pirátů. Zvýšila nemocenskou pro lidi v karanténě a zavedla testy ve firmách

Hodnocení uživatelů:  / 2
NejhoršíNejlepší 

Praha, 1. března 2021 – Pozdě ale přece, vláda na své dnešní schůzi schválila Piráty dlouho prosazovaný motivační příspěvek pro občany v karanténě a izolaci, povinné testování ve firmách a zavedení homeofficu. Právě zavedení příspěvku ve výši sto procent nemocenské má lidi motivovat zůstávat v případě rizika nákazy doma a hlásit kontakty. Zvýšení motivace lidí být doma Piráti dlouhodobě považují za nezbytný krok ke zvládnutí šíření epidemie.

  • vlada-vyslysela-volani-piratu-zvysila-nemocenskou-pro-lidi-v-karantene-a-zavedla-testy-ve-firmach

Stejně tak požadovali Piráti povinné testování ve firmách, které má začít fungovat od středy. Uvedené body představili Piráti spolu s hnutím Starostů a nezávislých v plánu Za pět dvanáct ze začátku února.

Při jednání s premiérem v minulých týdnech Piráti tlačili na posílení motivace lidí nechat se testovat, nastoupit do karantény a také hlásit případné kontakty k vytrasování. „Dnešní rozhodnutí sice přišlo později, ale věříme, že opatření bude mít Piráty dlouho avizovaný efekt, zvýšení příspěvku pro lidi v karanténě či izolaci jsme opakovaně navrhovali a vládu na jsme na tuto možnost jak lidi motivovat, několikrát upozornili. Po roce zmatečných příkazů a zákazů je třeba přestat lidi strašit tí, že kvůli karanténě nebo izolaci přijdou o peníze, ale naopak je začít pozitivně motivovat, uvedla první místopředsedkyně Pirátů Olga Richterová.

„Piráti týdny požadují zavedení testování ve firmách, jde totiž o zcela zásadní opatření v boji s epidemií. Podle dostupných dat totiž čtyřicet procent nákazy pochází z pracovišť. Nyní je třeba zajistit, aby testy byly spolehlivé a kvalitní. Je třeba ujasnit s kontrolními orgány jako je policie a hygiena způsoby kontroly dodržování opatření. Stát vynakládá obrovské prostředky na to, aby firmy mohly zůstat v provozu, proto je na místě důsledně vymáhat dodržování pravidel. Do budoucna by se mělo testování rozšířit i do provozů menších, než je dnes vládou schválených 250 zaměstnanců,” uvedl poslanec Pirátů Mikuláš Ferjenčík.

--

Jak pracují Piráti?

Přehled nejdůležitějších aktivit nejen pirátských poslanců naleznete na stránce www.piratipracuji.cz.

Držíme kurz!

--

Jakub Dušánek

Mediální odbor Pirátské strany

Facebook komentáře