Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Vedle voleb běžela referenda: Konopí si legálně bude moci koupit pětina Američanů

Hodnocení uživatelů:  / 3
NejhoršíNejlepší 

Při úterních prezidentských volbách si voliči čtyř amerických států odhlasovali také legalizaci konopí. Jedná se o Nevadu, Massachusetts, Maine a hlavně čtyřicetimilionovou Kalifornii. Zatímco dosud ve státech s legalizovaným konopím žilo 5 % obyvatel USA, nově to bude přes 20 %. Piráti tento trend vítají a doufají, že se brzy přenese i do Evropy a České republiky.

Legalizaci konopí si podle průzkumů přeje většina obyvatel USA. „Američany už nebaví dlouhotrvající neúspěšná válka proti konopí, která stojí obrovské množství peněz a má velmi negativní společenské dopady, jako je třeba přeplněnost věznic lidmi, kteří nic špatného neudělali. Konopí je méně škodlivé než alkohol a nevidíme důvod, proč by měl být dospělý člověk právně postižitelný za nakládání s ním pro osobní účely.

Česká republika by měla v první řadě legalizovat pěstování konopí pro osobní účely a následně se pustit do vytvoření legislativního rámce pro komerční pěstování a prodej konopí za zákonem stanovených podmínek. Jak historie ukazuje, válku proti drogám nelze vyhrát. Teď přichází čas pokusit se fenomén psychotropních látek vyřešit cestou založenou na racionální politice a ne jen na bezmyšlenkovité represi,“ shrnuje Michal Ketner, garant pirátského programového bodu Psychotropní látky.

  • vedle-voleb-bezela-referenda-konopi-si-legalne-bude-moci-koupit-petina-americanu
 
Na federální úrovni je v USA konopí stále nelegální. Můžeme doufat, že ne na dlouho. Pokud se podaří tyto ledy prolomit, objevila by se příležitost přepsat například zastaralou Jednotnou úmluvu OSN o omamných látkách, která nelogicky řadí konopí na úroveň heroinu a kokainu. Piráti doufají, že takovou změnu budou Spojené státy iniciovat a byli bychom rádi, kdyby se k tomuto návrhu na přepsání přidala i Česká Republika, popřípadě celá Evropská Unie.
 
 
Kontakt: Mikuláš Ferjenčík, vedoucí mediálního odboru Pirátů, 737 943 770

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Komentáře  

#2 Bus Bělojar 2016-11-11 08:15
Když vidím zdravotní stav naší společnosti,zej ména důchodců(porovn ejte např. s Trumpem70let),k teří každé ráno musí snídat hrst "lentilek",tak už legalizace měla být před 15lety. Celý humbuk kolem zákazu konopí a dělání z marihuany "tvrdou drogu" je jedna velká lež.Ano,nikoho jiného než ameriky.Takže Amerika zakázala na začátku 20.století pěstovat konopí či marihuanu v Evropě,ale sami si to zlegalizovali-C olorado,Washing ton,Oregon,tam už to funguje déle a vše je v pořádku. A co Uruguay? Je na čase říci stop všem "práškům".Jeden prášek od doktora infikuje játra až na 8let!!!
#1 damirr@volny.cz 2016-11-10 06:36
O čem je vlastně "demokracie" ? Ta totiž vůbec neexistuje, je to jen jakási pseudoiluze a idioti si vymýšlejí zákazy a tresty a vládní hrstka blbců pak trestá lidi za něco tak hloupého jako je nelegálnost. Svoboda a demokracie tkví v úplně něčem jiném. Nikdo nemá právo zasahovat do svobody jiného člověka. Ovšem i tato svoboda musí být korektní vůči jiným osobám a v tom je podstata demokracie.

Facebook komentáře