Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Uvádějte informace řádně a včas, apeluji Piráti v otevřeném dopisu vládě

Hodnocení uživatelů:  / 1
NejhoršíNejlepší 

Praha, 7. května 2020 – Piráti se v otevřeném dopise obrátili na vládu s požadavkem na nápravu současného stavu, kdy jsou vládní dokumenty vkládány do elektronického systému eKLEP na poslední chvíli nebo až poté, co jsou na vládě schváleny.

  • uvadejte-informace-radne-a-vcas-apeluji-pirati-v-otevrenem-dopisu-vlade

Ačkoliv rozumíme současné situaci, kdy vláda v nouzovém stavu pracuje pod značným tlakem, nelze rezignovat na řádné informování poslanců i široké veřejnosti.

„U narychlo vytvářených nařízení, bezprostředně reagujících na vývoj pandemie, to může být ve výjimečných případech pochopitelné, avšak u návrhů zákonů je takový postup zcela nepřijatelný. Sami ministři pak na tiskových konferencích podávají rozporná a nekompletní sdělení. Jako opozice pak reagujeme na rozhodnutí vlády, o nichž máme jen kusé informace, čímž dochází k dalším posunům a jen se prohlubuje nejistota veřejnosti ohledně toho, co vlastně platí,“ vysvětlil předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek.

Kromě současné situace však dlouhodobě vláda Andreje Babiše nezveřejňuje potřebné dokumenty v systému eKLEP zcela svědomitě, současná kritická situace tento stav pouze prohloubila. Otevřený dopis, který iniciovali Piráti, podpořili také předsedové poslaneckých klubů KDU-ČSL a SPD. V dopise se uvádí konkrétní příklady návrhů zákonů z doby nouzového stavu i z předchozích měsíců, u nichž vláda nedodržela elementární standardy poskytování informací.

„Kvalitním a rychlým informováním se výrazně snižuje riziko šíření nepřesných informací o činnosti vlády a je proto v zájmu všech zúčastněných stran, ale též veřejnosti jako celku,“ píší ve společném dopise předsedové klubů Jakub Michálek, Jan Bartošek a Radim Fiala.

--

Jak pracují Piráti?

Přehled nejdůležitějších aktivit nejen pirátských poslanců naleznete na stránce www.piratipracuji.cz.

Držíme kurz!

--
Jakub Dušánek

Mediální odbor Pirátské strany

Facebook komentáře