Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Trump znovu nominován na Nobelovu cenu míru

Hodnocení uživatelů:  / 9
NejhoršíNejlepší 

MUDr. Ivan David

Bývalý prezident Donald Trump byl v pondělí ráno nominován estonským poslancem Evropského parlamentu Jaakem Madisonem z naší frakce Identita a demokracie, členem je SPD) na Nobelovu cenu za mír.

  • trump-znovu-nominovan-na-nobelovu-cenu-miru

 

V příspěvku na sociálních médiích Madison uvedl: „Za posledních 30 let je Donald Trump prvním prezidentem Spojených států, který během svého působení nezačal žádnou válku. Kromě toho podepsal několik mírových dohod na Blízkém východě, které pomohly zajistit stabilitu v regionu a mír. “

Madison měl na mysli Abrahamské dohody, společné prohlášení Izraele, Spojených arabských emirátů a Spojených států - a později Bahrajnu a dalších arabských zemí.

„Podporujeme snahy o podporu mezináboženského a mezikulturního dialogu s cílem rozvíjet kulturu míru mezi třemi abrahámskými náboženstvími a celým lidstvem,“ uvádí se v prohlášení na webu ministerstva zahraničí. "Věříme, že nejlepším způsobem, jak řešit výzvy, je spolupráce a dialog a že rozvíjení přátelských vztahů mezi státy prosazuje zájmy trvalého míru na Středním východě a po celém světě."

Trump byl nominován na Nobelovu cenu za mír poslancem norského parlamentu Christianem Tybring-Gjedde v loňském roce.

"Za jeho zásluhy. Domnívám se, že se snažil vytvořit mír mezi národy více než většina ostatních kandidátů na cenu míru," řekl loni Tybring-Gjedde pro FoxNews.

Nezávisle na tom, emeritní profesor práva na Harvardu Alan Dershowitz v pondělí ráno nominoval Trumpova zetě a bývalého prezidentského poradce Jareda Kushnera. Dershowitz - který smí nominovat jednotlivce kvůli svému postavení bývalého profesora práva na Harvardu - podložil svou nominaci tvrzením, že Kushner a jeho spolupracovník Avi Berkowitz pomohli vyjednat Abrahamské dohody.

zdroj: FB Ivana Davida

Facebook komentáře