Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Tajemství krásy z Mrtvého moře nebo ošklivá pravda o nelegální okupaci?

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Co se ve skutečnosti ukrývá za výrobky kosmetické firmy Ahava?

Hebrejské slovo Ahava znamená lásku. To, co se skrývá za produkty této společnosti, má však s láskou pramálo společného.

Její hlavní výrobní středisko a centrum pro návštěvníky se totiž nacházejí na okupovaném palestinském území Západního břehu Jordánu, v ilegální izraelské kolonii Mitzpe Shalem. Na okupovaného území Ahava získává i bahno z Mrtvého moře, které používá pro své produkty. Zneužívání přírodního bohatství okupované oblasti pro zisk je přitom explicitně zakázáno například IV. Ženevskou konvencí, kterou svým podpisem ratifikoval i Izrael.

Ahava klame své zákazníky tím, že za zemi původu svých výrobků označuje Izrael. Podle mezinárodních dohod a rezolucí, včetně rezolucí OSN, je však Západní břeh ilegálně okupovaným územím a Izrael nemá žádné právo jej zahrnovat do svého státu.

Nejen, že Ahava profituje z ilegální a násilné vojenské okupace - zisky z prodeje této kosmetiky rovněž přímo financují nelegální izraelské kolonie na palestinských územích.

Přesto, že se hlavní sídlo společnosti nachází na okupovaném území, Ahava neplatí daně Palestinské samosprávě ani od ní neobdržela pro svou činnost licenci. Naopak, svými zisky přímo podporuje nelegální izraelské kolonie a potažmo okupaci palestinských území - 44% podílu společnosti spadá pod vlastnictví hned dvou z těchto kolonií - Mitzpe Shalem a Kalya. Zatímco Ahava využívá palestinské přírodní zdroje pro svůj zisk, a to bez povolení z palestinské strany nebo patřičných kompenzací, Izrael nadále zabraňuje Palestincům v přístupu k Mrtvému moři, jehož západní břeh se z jedné třetiny nachází na palestinském území.

 

Kosmetika od Ahavy pomáhá skrývat skutečnou tvář izraelského apartheidu

 

KAŽDOU SOBOTU OD 14 do 16h, ulice 28. října, Praha - začínáme 10.7.2010

navštivte náš infostánek, ulice 28. října (u stanice metra A - Můstek)

ISM Česká republika - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Sdružení Přátelé Palestiny - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Palestinský klub v ČR - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

 

Podpořte CFP QR Kód ŽLUTÁ oranžová

 

Facebook komentáře