Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

STOP narůstajícím fašistickým a nacistickým tendencím ve světě.

Hodnocení uživatelů:  / 12
NejhoršíNejlepší 

Tento týden uspořádalo naše hnutí Svoboda a přímá demokracie v Parlamentu mezinárodní konferenci na téma boje proti narůstajícím fašistickým a nacistickým tendencím ve světě. Na úvod jsem přednesl tento projev. Jestli s mými slovy souhlasíte, prosím sdílejte.

 

 

  • stop-narustajicim-fasistickym-a-nacistickym-tendencim-ve-svete

Dámy a pánové, milí přátelé,

největším problémem nacismu nebo fašismu dnes je, že byly úmyslně pomateny tyto pojmy a krom jiného se z nich stal klacek na kohokoli, kdo je nějak nepohodlný.
Tím, co je na nacismu a fašismu zlé, je právě toto – tedy vytváření jednotné názorové fronty a nálepkování, dehonestace a ostrakizace těch, kdo vybočují z hlavního proudu.

Dovolte mi být upřímný – v tomto ohledu mě neděsí holé lebky, ale děsí mě fašizace médií a politické scény.
Lidé, co vysloví názor, jsou dnes už běžně předvolávání na policii a někteří dokonce souzeni za politicky nekorektní výroky.
Pozoruhodné je, že nikdo nestíhá ty, kdo dnes oslavují a podporují skutečné fašisty a nacistické pohrobky, ukrajinské majdanovce, ale dehonestovaní jsou ti, kdo se staví proti nim.

Každá diktatura začíná nikoli tím, že někdo za něco společensky nepřijatelného demonstruje na ulici, ale skutečně vážné to začne být v momentě, kdy je člověk za takový názor zatčen. I já už jsem byl policií vyšetřovaný za výrok, že muslimové jsou v Evropě časovaná bomba.

Hitler začal tím, že ovládl davy a ty davy infikoval netolerancí ke všemu neněmeckému. To, co je německé, přitom určovali nacisté. Stejně tak dnes mainstream politický a mediální určuje, co je a co není demokratické a to, co je mimo jeho kontrolu, bez ostychu nedemokraticky potlačuje.

Nedělejme si iluze – nikdo dnes v civilizované Evropě neobnoví fašistický stát – nová diktatura se ohání a bude ohánět demokracií a v jejím jménu demokracii bude potlačovat, v zájmu uchování diktatury stranických oligarchií, které tak, jako bývalí nacisté, jdou ruku v ruce s velkými korporacemi.
Proti jakékoli diktatuře lze bojovat jedině tím, že budeme posilovat demokracii – tedy to, že pány v zemi budou občané. Že ve svých zemích budou mít kontrolu nad veřejnou správou a že se budou moci dovolat svých práv.

Pokud bude moci občan zrušit špatný zákon nebo odvolat špatného politika, pak nehrozí zneužití moci ve jménu jakékoli ideologie. Lidé jsou možná hloupí, jak tvrdí naše stranické elity, ale nikdo z nich není tak hloupý, aby dovolil svou zemi a stát rozkrádat nebo zneužívat. I v demokracii je možné zvolit Hitlera nebo jiného magora, ale problém to je jen v případě, že už není možné ho jakkoli odvolat a jeho konání korigovat.

Dámy a pánové, pokud máme dnes ve společnosti obavy z neonacistů či jiných extrémistů, ptejme se, proč je tu máme. Proč mladí lidé ztratili víru v náš politický systém, proč nevěří, že jejich názor někdo poslouchá a proč jsou k systému nepřátelští. Nikdo se nenarodil fašistou, ale jen a jen naše okolí vytváří postupně náš světový názor.

Pokud nechceme v naší zemi rasismus, nacismus nebo fašismus, musíme odstraňovat příčiny, které vedou stovky lidí k názoru, že jen tyto ideologie jsou řešením problémů.
Nepřátelství k jinému etniku začíná přece v momentě, kdy mám z jiného etnika strach. Kdy mě začíná nějak ohrožovat.
Není řešení zakázat lidem o těchto problémech mluvit nebo je odsuzovat – jediné řešení je tyto problémy odstranit.

Demokracie není slabá, ale skutečná demokracie má obrovskou sílu a to jediné, co ji oslabuje je, když ji začneme hájit nedemokratickými prostředky. Pak už to není demokracie, ale diktatura na rovině s jakýmkoli jiným nedemokratickým režimem.

Dámy a pánové, drazí přátelé, dovolte mi na závěr parafrázi Voltaira: 
Nemusíte se mnou souhlasit a já budu vždy bojovat za to, abyste kdykoli a nahlas nesouhlasit mohli.

Co si o tom myslíte Vy? Napište mi do komentářů. 
A jestli se mnou souhlasíte, prosím sdílejte, ať se názory našeho hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) dozví co nejvíce lidí. Mluvte prosím také s našimi staršími spoluobčany, se seniory, vysvětlujte jim názory našeho hnutí SPD, protože starší lidé často nemají internet, a bohužel tak věří prolhaným a zmanipulovaným médiím.

A jestli byste rádi přiložili přímo alespoň malinko ruku k dílu, staňte se našimi členy, je nás již téměř 8 tisíc a jsme tak jednou z pěti nejpočetnějších stran či hnutí v ČR, elektronický formulář je na www.spd.cz 
Musíme se všichni spojit a netříštit síly a čím více nás bude, tím budeme mít větší sílu prosadit naše myšlenky. Náš cíl je jasný - uspět ve volbách do Poslanecké sněmovny a společně přímo ovlivnit politiku směrem, kterým si my všichni přejeme. Těším se na spolupráci!

A na závěr mi dovolte oznámit, že jsem založil svůj YouTube kanál, kde se můžete zaregistrovat a kdykoliv si přehrát všechny moje projevy v Poslanecké sněmovně a také všechny moje videoblogy
https://www.youtube.com/channel/UCJjGNjN97BAk85Xb_c7shOQ

 

https://www.facebook.com/tomio.cz/videos/1077624008915080/

Facebook komentáře