Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Soudní fraška s Akcí vápno ze srpna 2012 bude zítra pokračovat

Hodnocení uživatelů:  / 2
NejhoršíNejlepší 

O co šlo? Léto 2012 bylo opravdu horké a nejen naše země, ale celý západní svět byl nabuzen nespokojeností s parazitickým ekonomickým systémem, kdy nepatrná menšina stále bohatne na úkor stále chudnoucího zbytku lidstva. Tato nespokojenost se zhmotnila mj. i v hnutí Occupy Wall Street, které se pak rozšířilo do některý dalších zemí především v západní Evropě. A i u nás se objevilo několik osob a později i skupin, které se rozhodly svůj protest veřejně najevo. A tak jsme popsali Václavák vápnem.Nechci se teď rozepisovat o celém příběhu Occupy na Klárově, Skutečné demokracie SKDE, Zdeňkovi Ponertovi, Milošovi Cachovi a dalších. Popíšu jen tuto jednu konkrétní akci.

  • soudni-fraska-s-akci-vapno-ze-srpna-2012-bude-zitra-pokracovat
  • :-)

 

8.3.2012 jsme se několik lidí, kteří jsme se už dříve více či méně znali, sešli v předem domluvené a veřejně oznámené době na Václavském náměstí v Praze a napsali na ploše cca 500 m2 nápisy, které vidíte na obrázku.

Chybí tam ještě vlevo dole nápis: „Ředitel Městské policie Prahy 1 Stejskal je vůl!“

Po Václaváku jsme jeli na Hradčanské náměstí a na Klárov, kde jsme též popsali zem, ale už cca 3x menší plochu.

Další den pršelo, nápisy částečně smyl déšť a buď hned ten den, nebo až další to bylo uklizeno, nejspíše čistícím vozem Technické správy komunikací Hlavního města Praha.

Po několika měsících nám všem, kteří jsme byli na místě legitimováni policií, přišlo obvinění z poškozování cizího majetku a způsobení škody celkem 112.840 Kč.

Soudkyně na Praze 1 po 2 přelíčeních v r. 2013 rozhodla, že se o trestný čin nejedná, předala (protiprávně) případ přestupkové komisi Prahy 1, kde se projednávání případu protáhlo tak, že překročilo 1 roční promlčecí lhůtu a tím to skončilo.

Měli jsme radost, že zdravý rozum a spravedlnost zvítězila 

Před několika měsíci nám přišla opět pozvánka k soudu, tentokrát ve  věci údajné způsobené škody 55.756,80 Kč, což je částka, kterou vykázaly Technické služby HMP jako cena za vyčištění nápisu na Václaváku. Cena je nižší, protože soud s Milošem Cachem se z důvodů, které mi nejsou úplně jasné, koná zvlášť.

Každému, kdo má zdravý rozum, je jasné, že ta cena je nepochopitelně nadhodnocená a i kdyby o úklid někdo stál, tak jeho cena nepřesáhne několik tisícovek. Navíc jde o politický čin, takže to má ještě další rozměr.

Fraška tedy bude pokračovat zítra 16.3.2016 od 13h u Obvodního soudu pro Prahu 1 v místnosti č. 11 v přízemí, Ovocný trh 14. Pokud chcete přijít, budeme rádi. Ale přijďte včas, soudkyně může zakázat vstup osobám po začátku přelíčení.

 

Facebook komentáře