Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Setkání předsedy Českého mírového hnutí s prezidentem Syrské arabské republiky

V uplynulých dnech se uskutečnila mezinárodní mise solidarity do Syrské arabské republiky, kterou společně zorganizovaly Světová rada míru a Světová federace demokratické mládeže. Spolu se zástupci mírových a mládežnických organizací z mnoha desítek zemí světa se této události, konané na pozvání Národního svazu syrských studentů a Národní rady hnutí obránců míru v Sýrii, zúčastnili i členové Českého mírové hnutí.

  • setkani-predsedy-ceskeho-miroveho-hnuti-s-prezidentem-syrske-arabske-republiky

Na programu mise byla mimo jiné setkání s ústředními představiteli syrského politického, společenského i náboženského života. Zahraniční delegáty přijal v Damašku také prezident Syrské arabské republiky Bašár al-Asad. Předseda Českého mírového hnutí Milan Krajča vyjádřil při této příležitosti nejvyššímu syrskému představiteli podporu a solidaritu se spravedlivým antiimperialistickým zápasem lidu Sýrie v jeho již 7 let trvající obraně suverenity, nezávislosti a územní integrity tohoto arabského státu. Prezident Sýrie ocenil roli, kterou mezinárodní mírové hnutí sehrává v pomoci syrskému lidu v jeho úspěšné snaze o ukončení imperialismem iniciovaného a podporovaného konfliktu v zemi. 

České mírové hnutí vystupuje dlouhodobě aktivně na straně syrského lidu, proti zahraničnímu politickému a vojenskému vměšování a agresi ze strany Spojených států amerických, Velké Británie, Francie, Turecka, Izraele a reakčních monarchií Perského zálivu. Vedle Českého mírového hnutí byly z České republiky v uskutečněné mezinárodní misi solidarity v Sýrii zastoupeny také delegace Komunistického svazu mládeže a Asociace Vojáci proti válce. 

ČESKÉ MÍROVÉ HNUTÍ

http://www.mirovehnuti.cz

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře